فرمانده انتظامی گیلان خبر داد:
کاهش ۳۰ درصدی درگیری و نزاع در گیلان در ایام نوروز

رشت رویایی- فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به کاهش انواع جرائم در طول اجرای طرح نوروزی در استان گیلان از کاهش ۳۰ درصدی نزاع و درگیری در این ایام خبر داد.

محمدرضا میرحیدری

به گزارش مهر، سردار محمدرضا میرحیدری پیش از ظهر پنج شنبه در جمع نیروهای طرح نوروزی استان گیلان، اظهار کرد: طرح نوروزی در استان گیلان با همکاری همه دستگاه‌های خدمات رسان و پلیس به خوبی اجرایی شده است.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در مورد کاهش تلفات جاده‌ای در ایام نوروز گفت: همه با یک همت جمعی بسیج شده و با توجه به شرایط جوی که امسال حاکم بود توانستیم وضعیت نسبتاً مناسبی در استان به وجود بیاوریم.

فرمانده انتظامی گیلان خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح از توان و پتانسیل تمامی دستگاها برای ارتقای سطح امنیت ترافیکی استفاده شده است.

وی به کاهش ۲۵ درصدی تلفات درون‌شهری و کنترل تلفات برون‌شهری در استان اشاره کرد و گفت: تصادفات جرحی در نوروز امسال نسبت به سال گذشته از کاهش قابل‌توجه ای برخوردار بوده است.

سردار میرحیدری با اشاره به اجرای طرح گیلان مطهر در نوروز امسال اظهار کرد: بر اساس توصیه‌های مقام معظم رهبری و مراجع تقلید تلاش شد که با استفاده از پتانسیل روحانیان استان، میراث فرهنگی، اداره کل اوقاف، صدا و سیما و مشارکت دستگاه قضایی در زمینه کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و افزایش امنیت اخلاقی گامی مؤثر برداریم.

وی یکی از بازخوردهای خوب اجرای این طرح را کاهش ۲۷ درصدی جرائم در حوزه انتظامی استان گیلان عنوان و تاکید کرد: اجرای مناسب این طرح بدون همکاری مردم استان و مسافران امکان‌پذیر نبود.

فرمانده انتظامی گیلان در ادامه به کاهش ۳۸ درصدی سرقت منازل، ۴۸ درصدی سرقت خودرو، ۵۵ درصدی سرقت احشام و ۲۷ درصدی سایر سرقت‌ها اشاره کرد و یاد آور شد:‌ خوشبختانه امسال در طول اجرای طرح نوروزی شاهد کاهش ۳۰ درصدی نزاع و درگیری بوده‌ایم.

وی با تأکید به اوج بازگشت مسافران نوروزی در دو روز گذشته در محورهای خروجی استان گیلان از همه مسافران درخواست کرد تا با رعایت قوانین و مقررات ساعات پایانی سفر را به ساعتی خوش برای خود و خانواده تبدیل کنند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz