رشت رویایی ـ کارشناس هواشناسی گیلان از بارش برف و باران در نقاط مختلف این استان خبر داد و نسبت به آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها هشدار داد و گفت که دمای گیلان کاهش محسوس می‌یابد.

[su_frame align=”center”]بارش برف و باران در گیلان[/su_frame]

به گزارش «فارس»، یوسف میره‌جینی با اشاره به وضعیت هوای گیلان پس از وزش بادهای تند و گرم گفت که نقشه‌های هواشناسی از شب گذشته نشان‌دهنده تقویت تدریجی جریانات ناپایدار در منطقه بوده و این سامانه بارشی تا اواخر امروز فعال است و به تدریج تضعیف شده و از منطقه خارج می‌شود.

او با بیان اینکه از روز پنجشنبه هفته جاری جبهه هوای سرد و بارشی دیگری به سواحل جنوبی دریای خزر نفوذ می‌کند، افزود: این توده هوای سرد تا ظهر روز جمعه در منطقه فعال بوده و طی بازه‌های مذکور افزایش ابر، مه‌آلودگی هوا، کاهش قابل ملاحظه دما، بارندگی و وزش باد در برخی نقاط شدید پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه در ارتفاعات و دامنه‌ها بارش برف و در مناطق مستعد جلگه‌ای بارش مخلوط برف و باران و یا بارش برف مورد انتظار است، تصریح کرد: در این مدت دریا مواج و طوفانی می‌شود.

او ادامه داد: با توجه به شرایط بارشی شدید، آبگرفتگی معابر در بعضی نقاط وجود دارد و به رانندگان توصیه می‌شود با توجه به شرایط بارانی و برف در سطح جاده‌ها و محورهای کوهستانی که مه‌آلودگی و کاهش دید و کاهش محسوس دما را به دنبال دارد نکات ایمنی را رعایت کنند و به وسایل و تجهیزات زمستانه مجهز شوند.‌

میره‌جینی از بخش‌های مختلف کشاورزی به‌ویژه گلخانه‌داران، مرغداران، آبزی‌پروران و… خواست تا تمهیدات لازم را به عمل آورند و یادآور شد: والدین دانش‌آموزان نسبت به پوشش مناسب و زمستانی فرزندان خود اقدام کنند و دستگاه‌های اجرایی مربوطه در آمادگی باشند.

او از بخش‌های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، مدیریت آب، برق، گاز، فرآورده‌های نفتی، پلیس راه و راهور، شهرداری‌ها و… خواست که توصیه‌های کارشناسی خود را صادر کنند.