شهردار رشت در پنل تخصصی مدیریت شهری از منظر یونسکو با محوریت شبکه شهرهای خلاق یونسکو:
کاهش فقر شهری از اهداف جامع بازآفرینی شهری پایدار است

پنل تخصصی مدیریت شهری از منظر یونسکو با محوریت شبکه شهرهای خلاق یونسکو

رشت رویایی- نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶ با حمایت و همکاری شورای عالی استان‌ها، شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، امور خارجه ایران، ارتباطات، فرهنگ و ارشاد اسلامی و غیره با هدف آگاهی از آخرین دستاوردهای علمی و تخصصی جهان در عرصه مدیریت شهری، با حضور حدود ۲۰۰۰ نفر از اعضای شورای اسلامی شهرها و شهرداران سراسر کشور، روسای شورا شهر از جمله دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، رفیعی رییس شورای اسلامی شهر رشت، فاطمه قدیمی مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، عاشوری مدیر سرمایه گزاری شهرداری رشت، دکتر نصیری دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو-ایران و نیز شهردارانی از کشورهای روسیه، هندوستان، لبنان، کرواسی، ترکیه، گینه و غیره در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

این اجلاس جهانی از روز چهارشنبه به مدت ۲ روز با بیش از ۳۰ پنل و نشست تخصصی با حمایت علمی سازمان‌های ذی‌ربط همچون معاونت حقوقی ریاست جمهوری، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان فناوری اطلاعات ایران و غیره اجرا شد.

گفتنی است، بعد از ظهر روز چهارشنبه پنل تخصصی مدیریت شهری از منظر یونسکو با محوریت شبکه شهرهای خلاق یونسکو در ایران با حضور شهرداران شهرهای رشت و قزوین و اساتید متخصص حوزه مدیریت شهری مدیریت برگزار شد.

پنل تخصصی مدیریت شهری از منظر یونسکو با محوریت شبکه شهرهای خلاق یونسکو

هدف از برگزاری این پنل، آگاهی از آخرین دستاوردهای علمی و تخصصی جهان در عرصه مدیریت شهری بود.

در این اجلاس شهردار رشت با ارائه پنل تخصصی به بیان مطالبی در خصوص بازآفرینی شهری، شهر رشت، رویکردهای سه گانه بازآفرینی شهر رشت، از جمله جلب مشارکت اجتماعی مبتنی بر اعتمادسازی محلی، برندسازی شهری و جذب سرمایه و سرمایه‌گذاری، توسعه روابط بین‌الملل و عضویت رشت در شبکه شهرهای خلاق یونسکو به عنوان شهر خلاق خوراک‌شناسی پرداخت.

دکتر ثابت‌قدم در راستای اهداف چهارچوب جامع بازآفرینی شهری پایدار گفت: کاهش فقر شهری با رویکرد توانمندسازی ساکنان محدوده‌های هدف و پیشگیری از بازتولید فقر در این محدوده‌ها، ارتقا تاب‌آوری شهری با تجهیز و مقاوم‌سازی شهری از اهداف جامع بازآفرینی شهری پایدار است.

او در ادامه به بیان مجموعه اقدامات انجام‌شده در مدیریت شهری محله محور و اقدامات انجام‌گرفته در راستای اعتمادسازی به منظور جلب مشارکت مردمی پرداخت و اذعان داشت: پروژه بازآفرینی شهر رشت در روز یازدهم فروردین ۹۵ افتتاح شد.

دکتر ثابت‌قدم با تاکید بر اینکه شهر رشت عضو شبکه خلاق خوراک‌شناسی یونسکو است گفت: این شهر جز ۱۸ شهر خلاق جهان و جز ۲ شهر خلاق ایران است.

پنل تخصصی مدیریت شهری از منظر یونسکو با محوریت شبکه شهرهای خلاق یونسکو در ادامه این اجلاس شهر خلاق رشت به عنوان تنها شهر خلاق خوراک‌شناسی کشور به انتقال اطلاعات خود به سایر اعضای شرکت‌کننده در این پانل تخصصی پرداخت.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz