مهتاب کرامتی در رشت:
کاش مدیران ما در تهران از شهردار جوان رشت یاد بگیرند

مهتاب کرامتی در رشت

رشت رویایی- مهتاب کرامتی با حضور در حراجی خیریه فروش مجسمه و سفال در رشت گفت: زمانی که در تهران تصاویر پیاده‌راه شهرداری رشت را دیدم برایم نگران کننده بود که اتفاق بدی در رشت افتاده است، اما اکنون با حضور در اینجا به این نتیجه رسیدم که چه خوب است مدیران و مسئولان ما در تهران تحول و توسعه را از شهردار جوان رشت یاد بگیرند.

مهتاب کرامتی با تشکر از مهمان‌نوازی مردم رشت و نادره حکیم‌الهی برای همراهی‌اش با کودکان گفت: امکان ندارد از شهر زیبای رشت از من دعوت شود و من حضور پیدا نکنم.

این بازیگر سینما و تئاتر ادامه داد: من کودکی خود را در رشت گذراندم، بنابراین خاطرات بسیار خوبی از این شهر دارم و امیدوارم حضور هنرمندانی مانند خانم حکیم‌الهی و دوستانی که از این شهر برخاستند و در تهران فعالیت می‌کنند کمک کنند تا کودکان رشت نیز مانند من کودکی خوبی را تجربه کنند.

شهر رشت اولین شهر ایران در شبکه شهرهای خلاق خوراک‌شناسی جهان
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری رشت در این مراسم گفت: شهر رشت به عنوان اولین شهر ایران در شبکه شهرهای خلاق جهان ثبت شده است.

فاطمه قدیمی با اشاره به اینکه شبکه شهرهای خلاق، شهروند خلاق و پویا را می‌طلبد گفت: ما امیدوار هستیم با برنامه‌های این‌چنینی و با مشارکت شهروندان و رشتوندان ایران اسلامی به این مهم دست پیدا کنیم.

او با تشکر و قدردانی از خانم حکیم الهی گفت: خانم حکیم الهی با ایده و پتانسیل فردی خودشان به مدت چهار هفته برای برپایی این مراسم زحمت کشیده‌اند تا در روزهای نزدیک به عید فطر شاهد یک حرکت خیرخواهانه باشیم. امیدواریم در ادامه در راستای سایر اهدافی که مرکز فعالیت و خلاقیت و نوآوری و امور ارتباطات و بین‌الملل شهرداری رشت دارند، بتوانیم با حضور، فعالیت و ایده‌های عزیزان حاضر در این مراسم برنامه‌های خوبی در آینده داشته باشیم.

او همچنین گفت: همچنین امیدواریم تبلور خلاقیت، بستر مشارکت و همه محورهایی که لازمه تمام سازمان‌های بین‌الملل برای رسیدن به شهروند جهانی است، در میان ما جاری شود و ما یکدیگر را دوست داشته باشیم و با زبان گفت‌وگوی بین‌الملل با هم صحبت کنیم.

مدیر روابط عمومی شهرداری رشت در ادامه گفت: ما باید ارتباطات فرهنگی خود را تقویت ببخشیم و روزهای بهتری را برای شهر رشت و کشور عزیزمان ایران رقم بزنیم.

مهتاب کرامتی - نادره حکیم‌الهی

گیلان مکانی فرهنگی است که از هنر استقبال می‌کند
نادره حکیم‌الهی هنرمند سنگ‌تراش و مادر ترانه علیدوستی از بانیان برپایی مراسم حراجی خیریه فروش مجسمه و سفال در رشت گفت: نیت ما امر خیر بوده است، حدود دو سال است که استان شما و شهر زیبای رشت را برای زندگی و کار انتخاب کرده‌ام.

نادره حکیم‌الهی با اشاره به دلیل انتخاب شهر رشت برای زندگی گفت: من شیرازی هستم اما گیلان را به خاطر سطح فرهنگ مردم، مهمان‌پذیری‌شان و طبیعت زیبای آن بعد از زندگی در تهران انتخاب کرده‌ام.

او در ادامه گفت: من می‌دانستم گیلان یک مکان فرهنگی است که از هنر استقبال می‌کند.

حکیم‌الهی با تشکر از استقبال شهرداری و دفتر بازآفرینی از کارهای او گفت: از شهردار رشت تشکر می‌کنم و امیدوارم در کارهای خود موفق باشند و به جایگاه خود در بین شهرهای ایران برسید.

او هدف خود را از احداث کارگاه هنرهای تجسمی در رشت میزان علاقه‌مندی جوانان در رشت به هنر دانست و گفت: دوست داشتم ورودم به این شهر با قدم خیر باشد و قرار شد که در آمد حاصل از فروش مجسمه‌ها در این مراسم به پرورشگاه مژده‌ای تقدیم شود.

او همچنین با تشکر و قدردانی از شهرداری گفت: امیدوارم با همت همه مسوولین و مدیران این شهر کارهای ما در این زمینه ادامه پیدا کند.

حکیم‌الهی در پایان از حضور مهتاب کرامتی و مژگان امجد ریاست شهر کتاب در مرکز تشکر و قدردانی کرد.

گزارش تصویری حراج آثار سفالی برای کمک به ایتام با حضور مهتاب کرامتی - تیر ۹۵ - محمدعلی ثابت‌قدم

هنر مردمی بهترین کالای اقتصادی گیلان است
شهردار رشت در این مراسم گفت: خوب است که رشتی و غیر رشتی در این مراسم حضور دارند.

سید محمدعلی ثابت‌قدم با تشکر از همکاران شهرداری و نادره حکیم‌الهی از برپایی این مراسم گفت: امیدوارم خانم حکیم الهی در آینده نیز در برپایی چنین مراسمی همراه ما باشند.

شهردار رشت با تشکر از حضور مهتاب کرامتی در این مراسم گفت: امیدوارم خانم مهتاب کرامتی راوی و سفیر مردم رشت در بازگویی این مراسم در دیگر نقاط کشور باشند.

ثابت‌قدم در ادامه گفت: امروزه نوع نگاه شهرداری رشت به حوزه مدیریت شهری، با توجه به عقبه تاریخی استان گیلان و شهر رشت، حوزه گردشگری مبتنی بر هنر است.

او با اشاره به بازآفرینی کالبدی رشت گفت: ما در این راستا هویت قدیمی رشت از نظر کالبد، میراث انسانی و طبیعی بازآفرینی می‌کنیم و با در نظر گرفتن کالبد قدیم رشت آن را با متد و روش‌های جدید بازآفرینی می‌کنیم؛ به این ترتیب هویت تاریخی در این بستر باز زنده سازی خواهد شد.

شهردار رشت مسیر بازسازی را بر پایه استراتژی سیاست و اصالت توسعه شهری عنوان کرد و گفت: یک مسیر ٧.٢ کیلومتر که در جاهای مختلف، مسیر و طول‌های متفاوتی دارد که طولانی‌ترین مسیر پیاده‌روی جهان خواهد شد.

ثابت‌قدم به شرح پروژه پیاده راه فرهنگی در رشت به مهمانان این مراسم پرداخت و گفت: تمرکز این پروژه بر مقوله‌های فرهنگی و تاریخی خواهد بود. ساختمان‌های با قدمت تاریخی که در این مسیر قرار دارند در حال بازآفرینی و مرمت هستند و با رویکردهای فرهنگی و هنری استفاده خواهند شد.

او با اشاره به اهداف این پروژه گفت: اعتقاد ما بر این است که با این مدل اقتصاد رشت دچار تغییرات اساسی خواهد شد و این نه تنها بر اساس اعتقاد بلکه نتیجه مطالعات انجام شده است که صنعت و فعالیت‌های دیگری که بی‌نتیجه بوده‌اند پایه اقتصاد گیلان نیستند.

شهردار رشت همچنین گفت: اعتقاد قلبی من این است که هنر مردمی بهترین کالای اقتصادی گیلان است. هنری که در آن خلاقیت به کار گرفته می‌شود.

دکتر ثابت‌قدم ادامه داد: خلاقیت در خوراک موجب شده است امروز رشت به عنوان یکی از شهرهای خلاق خوراک‌شناسی در یونسکو ثبت شود. این خلاقیت مبتنی بر ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کشاورزی این استان است که می‌تواند با تولید محصولات خود هر یک از شهرها و روستاهای استان را به یک نقطه‌ی گردشگری تبدیل کند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz