رشت رویایی- عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: لایحه سفر شهردار رشت و روابط عمومی وی به ایتالیا در جلسه شورای این شهر بررسی می‌شود.

[su_frame align=”left”]تصویب لایحه احداث تراموا شورای شهر[/su_frame]

محمدحسین واثق کارگرنیا امروز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به طرح لایحه سفر محمدعلی ثابت‌قدم شهردار این شهر و مسئول روابط‌عمومی وی به ایتالیا، اظهار کرد: شهردار رشت طی لایحه‌ای اعلام کرده که به منظور حضور در نمایشگاه شهرهای خلاق خوراک‌شناسی یونسکو در ایتالیا قصد سفر به این کشور را دارد.

وی با بیان اینکه رشت یکی از شهرهای خلاق خوراک‌شناسی است، افزود: دعوت یونسکو از شهردار رشت و مدیر روابط عمومی وی نیز بر این اساس انجام شده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به مخالفت اعضای این شورا با سفر شهردار و روابط‌عمومی او به ایتالیا، تصریح کرد: اعضای شورای شهر رشت با لایحه مذکور و تحمیل هزینه سفر به بیت‌المال مخالفت کردند.

وی با تصریح بر اینکه در ادامه مشخص شد که هزینه انجام سفر شهردار و روابط‌عمومی او از طرف یونسکو تأمین می‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قرار است هزینه سفر شهردار رشت و مدیر روابط عمومی وی به ایتالیا توسط یونسکو پرداخت شود، به طور یقین لایحه مذکور در صحن شورا بار دیگر بررسی می‌شود.

واثق‌کارگرنیا تصریح کرد: با توجه به اینکه رشت به عنوان یکی از شهرهای خلاق خوراک‌شناسی ثبت شده در یونسکو محسوب می‌شود ممکن است عدم حضور نمایندگان شهر رشت در نمایشگاه ایتالیا موجب سلب این عنوان شود.

وی خاطرنشان کرد: اعضای شورای اسلامی شهر رشت باید با بررسی تمام جوانب بهترین تصمیم را درباره موضوع سفر مذکور و مسائل مهم شهری اتخاذ کنند.

شهر رشت یکی از شهرهای خلاق خوراک‌شناسی دنیا شناخته شده و در یونسکو به ثبت رسیده است.