کارگران کارخانه «‌جهان الکل لوشان» دو ماه است که مزد نگرفته‌اند

رشت رویایی ـ کارگران شاغل در کارخانه «‌جهان الکل لوشان» در استان گیلان دست کم تا دو ماه مزد معوقه از کارفرمای خود طلبکارند.

کارگران کارخانه «‌جهان الکل لوشان» دو ماه است که مزد نگرفته‌اند تعدادی از کارگران این واحد تولیدی با اعلام این مطلب به ایلنا گفتند: در کارخانه «جهان الکل لوشان» که در زمینه تولید الکل و ماء الشعیر در شهرک صنعتی جمال آباد لوشان فعالیت دارد حدود ۴۰ کارگر مشغول کارند که دست کم بابت دو ماه مزد معوقه از کارفرمای خود طلبکار‌اند.

این کارگران می‌گویند: در مقابل این طلب مزدی از کارفرما به تازگی تنها، مبلغی در حدود ۹۰۰ هزار تومان به صورت علی الحساب دریافت کرده‌اند.

بنا بر ادعای کارگران، کارفرمای کارخانه «جهان الکل لوشان» به دلیل آنچه گسترش بحران در صنایع غذایی و کمبود نقدینگی نامیده می‌شود، مطالبات کارگران را با تاخیر پرداخت می‌کند.

منابع خبری ایلنا در این واحد تولیدی با اشاره به اینکه کارخانه جهان الکل در زمینه فروش محصولات خودهیچ مشکلی ندارد در ادامه افزودند: این در حالی است که تاخیر در پرداخت حقوق برای کارگران شاغل در این کارخانه سئوال برانگیز شده است.

طبق اظهارات آنان با وجود بهبود وضعیت مالی کارخانه در سال جاری، شرایط مالی کارگران تغییری نکرده و مشکلات معیشتی آنان به تبع عدم دریافت حقوق روز به روز بیشتر می‌شود.

همچنین به نقل از این کارگران گفته می‌شود، مدیر عامل شرکت همزمان با استخدام نیروی کار، ضمن عقد قرار داد یکطرفه از همه کارگران سفته اخذ می‌کند واین موضوع باعث شده‌است تا کارگران از ترس به اجرا گذاشته شدن سفته‌هایشان، جرات اعتراض نداشته باشند.

به گفته کارگران این کارخانه همچنین به همین دلیل تعدادی از همکاران سابق آنان که به مرور از این واحد تولیدی به نوعی از کار بیکار شده‌اند بعد از گذشت چندین ماه قدرت وصول مطالبات مزدی خود را از کارفرما ندارند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz