کارگران شهرداری لوشان خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند

رشت رویایی ـ حدود ۸۰ نفر از کارگران شاغل در مجموعه واحد های زیر مجموعه شهرداری لوشان در نامه‌ای خطاب به شهرداراین شهر خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند.

کارگران شهرداری لوشان خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند

به گزارش ایلنا، در این نامه که رو نوشت آن به اعضای شورای شهر لوشان نیز ارسال شده است، ضمن بیان تعویق دست کم سه ماهه مطالبات مزدی خود از شهردار این شهر خواسته‌اند راه حل مناسبی برای پرداخت مطالبات معوقه کارگران زیر مجموعه شهرداری پیدا کند.

در ابتدای این نامه آمده است: به استحضار می‌رساند ما کارگران شاغل در واحدهای مختلف شهرداری لوشان که دارای سوابق کاری بالایی هستیم‌؛ پس از سال‌ها تحمل سختی‌های کار در بیشتر ماه‌های سال دستمزدمان با تاخیر آن هم با حداقل نرخ ممکن پرداخت می‌شود.

در ادامه این نامه آمده است: آنچه موجب بهبود وضعیت شغلی ما کارگران شهرداری لوشان و تا حدود رفع کننده مشکلات مالی‌مان می‌شود پرداخت حداقل بخشی از مطالبات‌مان است که از قرار معلوم آن هم در توان مالی شهرداری نیست.

به گفته آنان‌، بر اساس محاسباتی که ما کارگران انجام داده‌ایم شهرداری لوشان برای تسویه کامل حقوق و مزایای معوقه مربوط به کارگران حداقل نیاز به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان منابع مالی تا پایان سال جاری (۹۵) دارد که آنهم با در نظر گرفتن میزان در آمد کنونی شهرداری لوشان نه تنها امکان تسویه کامل وجود ندارد بلکه پرداخت حداقل بخشی از معوقه کارگران نیز میسر نیست.

در پایان این نامه، کارگران درخواست رسیدگی به مشکلات خود را مطرح کرده‌اند و گفته‌اند: جناب شهردار، پس از جلساتی که جنابعالی با برخی اعضای شورای شهر و مسئولان شهرستان درباره رفع مشکلات کارگران شهرداری داشتید، اینجانبان امضاء کنندگان ذیل این نامه ضمن تقاضای رسیدگی به مشکلات کارگران زیر مجموعه شهرداری خواستار بررسی راه حل‌های مناسب برای رایزنی با مسئولان دولتی و یا فروش برخی اموال شهرداری برای پرداخت حداقل بخشی از مطالبات هستیم.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz