رشت رویایی- مسعود نصرتی از راه‌اندازی مجدد کارخانه آسفالت رشت با ظرفیت تولید روزانه ۷۵۰ تن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری رشت_ دکتر مسعود نصرتی با اشاره به فعالیت دو کارخانه آسفالت سازمان عمران شهرداری رشت گفت: کارخانه تاناکا ژاپن و تی‌تان ایران دو واحد تولیدی آسفالت که با توان ظرفیت تولید ۱۵۰۰ تنی در سراوان رشت مشغول به فعالیت هستند، اما در حال حاضر به دلیل برخی مشکلات این دو کارخانه ۵۰۰ تن در روز تولید آسفالت دارند.

شهردار رشت با تاکید بر توقف تولید کارخانه تی‌تان طی هفت ماهه اخیر گفت: در دو ماهه اخیر با تجهیز ماشین آلات، نصب دوربین های مداربسته و سیستم GPS بار دیگر این کارخانه با ظرفیت روزانه ۷۵۰ تن وارد مدار تولید شد.

او در ادامه گفت: علاوه بر ارائه ۳۰ تن آسفالت در قالب ۳ کامیون برای اداره امانی در راستای مصرف مردمی، ارائه ۵۰۰ تن مخلوطی از مصالح رودخانه ای در قالب ۵۰ کامیون به سازمان پسماند به منظور پوشش دهی زباله، ۴۰ تن در قالب ۴ کامیون به سازمان آرامستان‌ها در راستای تعامل سازمان عمران با دیگر سازمان های شهرداری از اهم فعالیت های کارخانه های تولید سیمان این سازمان است.

دکتر نصرتی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری را یک سازمان عام المنفعه خواند و گفت: یکی از چالش های عمده سازمان عمران بهره برداری و برداشت شن و ماسه غیرقانونی از معدن سراوان توسط دیگر سازمانها بود که پس از برگزاری جلسات متعدد و رایزنی های پی در پی در صدد حل این معضل برآمده ایم.

شهردار رشت با تاکید بر بهره برداری ۵ منطقه شهرداری رشت در قالب اکیپ های امانی و قراردادهای پیمانی در راستای انجام پروژه روکش آسفالت معابر و شوارع با سازمان عمران گفت: خوشبختانه قیر به اندازه کافی برای این دو کارخانه تهیه شده و تلاش ما بر آن است تا قبل از بارش برف در زمستان امسال کار لکه گیری آسفالت و مرمت نوارهای حفاری مرتبط با شرکتهای زیرساختی همچون آب، برق، گاز و مخابرات را در الویت کاری خود قرار دهیم.