رشت رویایی- این روزها تلگرام بخشی از زندگی روزمره‌ی بسیاری افراد مخصوصاً ایرانی‌ها شده است. این اپلیکیشن پیام‌رسان آن‌چنان جای خود را در بین کاربران باز کرده است که حال به صورت روزانه میلیون‌ها نفر تنها در ایران از این اپلیکیشن برای فرستادن و دریافت پیام‌ها و فایل‌ها استفاده می‌کنند. همین موضوع خود دلیلی است که افرادی به دنبال سوء استفاده از این اپلیکیشن باشند تا بتوانند به خصوصی‌ترین اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند. دانستن روش‌هایی برای برای قطع دسترسی سایرین از تلگرام شخصی شما می‌تواند در حفاظت اطلاعات محرمانه‌تان بسیار سودمند باشد. با ما همراه باشید.

جلوگیری از هک تلگرام

هک کردن و دسترسی به دیتاها و سرورهای تلگرام مطمئناً با توجه به امنیت بالای این اپلیکیشن پیام‌رسان اگر نگوییم برای یک شخص غیر ممکن است حداقل کار راحتی نخواهد بود ولی مشکل از جایی نشأت می‌گیرد که از طریق دسترسی چند دقیقه‌ای یا چند ثانیه‌ای به گوشی یا هر اکانت تلگرامی شما به راحتی می‌توان برای مدت‌ها به تمام مطالبی که شما دریافت می‌کنید یا می‌فرستید دسترسی داشت. پس استفاده از لغت هک برای تلگرام کاملاً نادرست است و شاید اسم این عمل را بی‌احتیاطی نامید. حال برای اینکه از این موضوع سوء استفاده نشود و ما مشخص نکنیم از چه طرقی می‌توان به یک اکانت دسترسی داشت از آن عبور می‌کنیم ولی به شما روش‌های قطع دسترسی افرادی که به اکانت شما دسترسی دارند را آموزش می‌دهیم.

مراحل:

۱- به قسمت تنظیمات یا SETTING تلگرام بروید:
بعد از اینکه تلگرام را باز کردید سه خط بالا سمت چپ را بزنید و سپس از پنجره باز شده تب Settings را زده تا وارد بخش تنظیمات تلگرام خود شوید.

جلوگیری از هک تلگرام

[su_spacer size=”30″]

۲- به قسمت PRIVACY AND SECURITY بروید:
در قسمت تنظیمات تلگرام خود به قسمت privacy and security رفته و بر روی آن بزنید تا وارد صفحه جدیدی شوید.

جلوگیری از هک تلگرام

[su_spacer size=”30″]

۳- به قسمت ACTIVE SESSIONS بروید:
پس از اینکه به قسمت privacy and security مراجعه کردید در این مرحله و در قسمت security گزینه Active Sessions را پیدا کرده و بر روی آن بزنید.

جلوگیری از هک تلگرام

[su_spacer size=”30″]

۴- دیوایس‌های مورد نظر را حذف کنید:
در این قسمت و پس وارد شدن به قسمت Active Sessions شما در ابتدا current session را مشاهده می‌کنید که مربوط به همان اکانت گوشی شما می‌باشد ولی در قسمت پایین‌تر و در زیر نوشته قرمز رنگ تمام دیوایس‌ها و کامپیوترهایی که به این اکانت شما دسترسی دارند را مشاهده می‌کنید. در این قسمت در جلوی و زیر هر گزینه IP آن دستگاه یا کامپیوترهایی که به اکانت شما دسترسی دارند را مشاهده می‌کنید (طبیعی است اگر هیچ موردی مشاهده نمی‌کنید پس هیچ IP یا دستگاهی به اکانت تلگرام شما شما دسترسی ندارد) و همچنین سایر اطلاعات و نام کشور. علاوه بر آن شما می‌توانید در هر قسمت مشاهده کنید هر کدام از این دستگاه‌ها در چه تاریخ و زمانی برای آخرین بار به اکانت تلگرام شما دسترسی داشته‌اند.

در تصویر در باکس سبز رنگ دستگاه فعلی خود که با آن به تلگرام متصل هستید را مشاهده می‌کنید و در باکس قرمز رنگ تمام دستگاه‌هایی که از طریق کامپیوتر، تبلت، و … به دستگاه شما دسترسی دارند.

جلوگیری از هک تلگرام

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که علاوه بر نسخه موبایل تلگرام از نسخه دسکتاپ هم استفاده می‌کنید پس حتماً IP خود را در این بخش مشاهده خواهید کرد. اما حال سؤال اینجاست که چگونه جلوی دسترسی افراد یا IP هایی که نمی‌خواهید به اکانت شما دسترسی داشته باشند را بگیرید. برای این کار تنها کافیست بر روی هر یک از آنها بزنید و سپس گزینه OK بزنید تا دسترسی آن IP به اکانت شما قطع شود. اگر هم کلاً به غیر از گوشی با هیچ وسیله و کامپیوتر دیگری به تلگرام خود متصل نیستید می‌توانید با زدن نوشته قرمز رنگ terminate all other sessions دسترسی هر دستگاهی غیر از گوشی خود را به اکانت تلگرام خود از بین ببرید.

بدینوسیله و با این امکان امنیتی تلگرام حال با خیال راحت مطمئن خواهید بود هیچ دستگاهی غیر از گوشی یا مواردی که خود مشخص می‌کنید به اکانت تلگرام شما دسترسی ندارند و نمی‌توانند پیام‌های شما را بخوانند.

سایت کسب و کار بازده