چهارمین جلسه فوق‌العاده شورا هم نتیجه‌ای نداشت

خانه حاج میرزا خلیل آقا رفیع - عمارت زین‌العابدین اخوان

رشت رویایی- چهارمین جلسه فوق‌العاده برای انتخاب هیئت رییسه شورا در چهارمین سال از دوره چهارم شورا به دلیل غیبت تعدادی از اعضای شورا لغو شد.

در جلسه‌ای که امروز صبح ساعت ٩ برگزار شد، فرانک پیشگر، محمد واثق کارگرنیا، محمود باقری خطیبانی، مسعودکاظمی، مجیدرجبی ویسرودی، عباس صابر، فرهادشوقی و محمد علی رفیعی نوده و اسماعیل حاجی‌پور حضور داشتند.

فرماندار امروز به دلیل تداخل با جلسه‌ای دیگر، در صحن شورا حاضر نشد و مونا ابروفراخ معاون برنامه ریزی و عمران فرمانداری رشت به عنوان نماینده فرماندار ریاست جلسه را برعهده گرفت.

حاضران جلسه مدتی منتظر ماندند و به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداداعضای حاضر بعد از صحبت‌های نماینده فرماندار لغو شد.

معاون برنامه‌ریزی و عمران فرمانداری رشت گفت: جلسه به دلیل عدم حضور شش نفر از اعضای شورا به حد نصاب لازم نرسیده است و قاعدتاً نیازمند برگزاری مجدد جلسه هستیم.

ابروفراخ همچنین گفت: طبق قوانین شورا تا دوازده شهریور باید نسبت به برگزاری جلسات هیئت رییسه اقدام کنند و با یک فرصت یک ماهه به همه اعضای شورای شهرستان داده می‌شود و شهر رشت به هردلیلی موفق نشده است تاکنون این جلسه را برگزار کند.

او در ادامه گفت: آنچه قانون در مورد شوراها صراحت دارد و در بند یک اشاره می‌کند که شورا به منظور پیشبرد برنامه‌های اقتصادی، اجتماعی و عمرانی و شاخص‌های دیگر دور هم جمع شده‌اند تا در توسعه شهر کمک کند.

او همچنین با اشاره ماده ١۴ قانون شوراها گفت: شورا یک شغل نیست بلکه افتخاری است و همه ماها باید کمک کنیم تا از این فرصت‌هایی که در اختیار ما گذاشته و بعضاً بسیار کوتاه است برای توسعه شهر و خدمت به مردم استفاده کنیم.

ابروفراخ در ادامه گفت: برای توسعه شهر نیازمند همراهی همه نهادها هستیم تا آنچه را که هدفمان است محقق کنیم.

معاون فرماندار در پایان گفت: جلسه فوق‌العاده بعدی در ساعت ۶ عصر امروز در همین مکان به دستور فرماندار برگزار خواهد شد.

مهندس حاجی پور گفت: آقای علوی در بیمارستان تهران بستری هستند و باید فرماندار خود از ایجاد تشنج جلوگیری کند و در این مورد عجله نکنند.

کارگرنیا گفت: اگر به دلیل غیبت یک نفر قرار است جلسه عصر امروز لغو شود، من و آقای خطیبانی فردا قرار است به کربلا برویم پس جلسه باید به یک هفته بعد موکول شود.

مونا ابرو فراخ در پایان گفت: جلسه به تشخیص فرماندار ساعت ۶ عصر امروز برگزار خواهد شد و اگر به هر دلیلی اعضا نتوانستند حضور یابند با کسب تکلیف از ایشان از طریق روابط عمومی فرمانداری اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz