چهارمین جشنواره بهارنارنج در لنگرود برگزار می‌شود

جشنواره بهارنارنج

رشت رویایی- چهارمین جشنواره بهار نارنج ۲۴ اردیبهشت در پارک فجر شهرستان لنگرود برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا بهار نارنج همان شکوفه درخت نارنج است که در فصل بهار درخت را زینت داده، در پاییز و زمستان، جای خود را به میوه نارنج می‌دهد. این گل اگرچه در پخت مربا مورد استفاده قرار می‌گیرد، ولی کاربرد اصلی آن به همان صورت گل خشک و به خصوص عرق در طب گیاهی است.

مهم‌ترین خاصیت دارویی بهار نارنج تأثیر آن روی سیستم عصبی بدن است. بهارنارنج آرامش‌بخش و ضدهیجانات دستگاه عصبی است و سردردهای میگرنی را کاهش می‌دهد، بهارنارنج در تقویت معده بسیار مؤثر است و تپش نامنظم قلب، تشویش و اضطراب را از بین می‌برد.

برای کنترل تشنج‌ها و حمله قلبی هم بهار نارنج را توصیه می‌کنند، اگر مشکل کم خوابی یا بی خوابی دارید، حتماً پیش از خواب، مقداری عرق بهار نارنج یا چای آن را بنوشید. بهارنارنج اشتهاآور و ضد سرفه است.

برای درست کردن چای بهار نارنج، کافی است، ۱۰ گرم از گل بهار نارنج را در دو لیوان آبجوش به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید. سپس آن را صاف کرده و همراه با یک قاشق سوپخوری عسل میل کنید. با خوردن این چای، خواب خوش و آرامی خواهید داشت.

اگر این روزها به شهرهای شمالی کشورمان سفر کنید، حتماً از عطر گل‌های بهار نارنج سرمست خواهید شد یکی از این مناطق زیبا و دل‌انگیز شرق استان گیلان است.

با توجه به اینکه شهرستان‌های شرق گیلان تولیدکننده اصلی مرکبات استان هستند و در این فصل با به بار نشستن درختان بهار نارنج فضای عطرآگینی که منحصر به این شهرستان‌ها است، به وجود می‌آید.

جشنواره بهارنارنج از سال ۹۲ در لنگرود برگزار می‌شود، امسال نیز برای چهارمین سال پیاپی با هدف معرفی شکوفه‌های بهارنارنج و خاصیت‌های دارویی شاهد برگزاری این جشنواره در لنگرود خواهیم بود.

رضا کحالی، شهردار لنگرود درخصوص جشنواره بهار نارنج به خبرنگار ایسنای گیلان گفت: برگزاری جشنواره‌های محلی تأثیر بسزایی در جذب گردشگر دارند و هر ساله شاهد استقبال مردم از این جشنواره‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه جشنواره بهار نارنج جمعه، ۲۴ اردیبهشت در لنگرود برگزار می‌شود، افزود: این جشنواره با همکاری شهرداری و شورای اسلامی لنگرود در پارک فجر برگزار می‌شود.

شهردار لنگرود با بیان اینکه برگزاری این جشنواره تأثیر بسزایی بر زنده نگه داشتن آداب و رسوم بومی و محلی استان گیلان دارد، تصریح کرد: امیدواریم امسال نیز شاهد حضور پرشور مردم از سراسر نقاط کشور باشیم.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz