چرا حشمت در سریال شهرزاد کشته شد؟

[su_frame align=”center”]شهرزاد- حشمت[/su_frame]

رشت رویایی- هشتمین قسمت از فصل دوم سریال «شهرزاد» در حالی به بازار آمد که سرانجام یک گفت‌وگوی تلویزیونی از چرایی حذف یکی از شخصیت‌های محبوب فصل اول پرده برداشت.

به گزارش همشهری، در نسخه اصلی شهرزاد وقتی تماشاگران بعد از سال‌ها بی‌خبری و البته مواجهه با شوک انتشار تصاویر چهره تکیده ستاره دهه ۶۰سینما را در سریال حسن فتحی دیدند، بسیار ذوق‌زده شدند. ابوالفضل پورعرب بیماری را شکست داده بود و حالا هر چند با چهره‌ای که کمتر نشانی از روزگار جوانی در آن دیده می‌شد اما مثل همیشه دوست‌داشتنی و مسلط در نقش حشمت -مشاور بزرگ‌آقا دیوانسالار- ایفای نقش کرد.

داستان شهرزاد در نیمه‌های راه به‌گونه‌ای روایت شد که بسیاری از تماشاگران حدس می‌زدند شاید حشمت به واسطه نشان دادن توجه ویژه و همراهی‌های مکرر با قباد (شهاب حسینی) پدر اصلی او باشد اما ناگهان همه‌‌چیز به هم ریخت. حشمت در یکی از قسمت‌های پایانی فصل اول کشته شد و ناگهان بخشی از ماجراجویی‌های داستانی سریال در ذهن تماشاگران فروپاشید.

چندی بعد شایعه‌هایی منتشر شد که علت حذف نقش حشمت (با وجود استقبال و همراهی تماشاگران) اختلاف او با فتحی بوده است.حالا بعد از گذشت مدتی طولانی از این حواشی، پورعرب در یک برنامه تلویزیونی از دلیل جدایی ناگهانی از سریال شهرزاد پرده برداشت. او گفت: «قصه تغییر کرد و من اتفاق‌هایی را که در سریال می‌افتاد دوست نداشتم.

حتی تا زمان ضبط صحنه کشته‌شدن حشمت هم تصمیم به رفتن نداشتم. قرار بود در همان لحظه قبل از اینکه تیر خلاص را به من بزنند، تیراندازی کنم و خودم را نجات بدهم. این صحنه‌ها را گرفتیم اما بعد من پیش آقای فتحی رفتم، عذرخواهی کردم و گفتم نمی‌خواهم ادامه بدهم.»

به این ترتیب، گروه سازنده مجبور می‌شود نقش حشمت را در همان صحنه‌های درگیری کارخانه آرد تمام کند و ادامه ماموریت ناتمام این شخصیت محبوب برای رساندن قباد به تاج و تخت بزرگ‌آقارا به قدرت بسپرد؛ شخصیتی با بازی پرویز فلاحی‌پور که به‌تدریج وارد داستان شد و در قسمت آخر فصل اول خودش را پدر واقعی قباد معرفی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *