چتر وای فای اینترنت پارک شهر رشت افتتاح شد

چتر وای فای اینترنت پارک شهر رشت با حضور دکتر محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت و رضایتی، مدیر کل فناوری و ارتباطات گیلان در پارک شهر رشت افتتاح شد.

چتر وای فای اینترنت پارک شهر رشت

به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری رشت، دکتر ثابت‌قدم شهردار رشت در مراسم افتتاح وای فای پارک شهر گفت: برای کاهش هزینه‌های زندگی شهروندان که در بستر کالبدی شهر زندگی و تردد می‌کنند، فراهم کردن زمینه‌های سه رکن سکونت، فراغت و زندگی انسانی از مهم‌ترین وظایف شهرداری‌ها است. باید ضمن کاهش هزینه‌های زندگی شهروندی، سرعت زندگی آنان را افزایش دهیم و این کار نیاز به بسترسازی فناوری و ارتباطات دارد. از این رو فضاهای عمومی و پرتردد شامل حال حمایت چتر عمومی خدمات‌رسانی شهرداری می‌شوند.

ثابت‌قدم تصریح کرد:‌ خدمات چتر عمومی فناوری در ارتباطات می‌تواند جایگزین حمل‌ونقل و تردد فیزیکی شهروندان شده و از بسیاری از رفتارهای نابهنجار اجتماعی که در پی این ترددها رخ می‌دهد جلوگیری کرده و در یک بستر نرم و هوشمندانه شهروندان با هم تبادلات سازنده داشته باشند. بر این مبنا فضاهای پرتردد شهری از جمله پارک‌ها در دستور کار قرار گرفت و در بافت مرکزی شهر نیز توسعه می‌یابد.

شهردار رشت افزود: با ایجاد این بستر در پیاده راه فرهنگی رشت برای بسیاری از شهروندان و گردشگران که در بافت مرکزی تردد می‌کنند ضمن ارائه بسیاری از خدمات شهری امکان استفاده رایگان از فناوری و اینترنت فراهم می‌شود.

وی گفت: معتقدیم رفتارهای هوشمندانه نیاز به نگاه نسل جدید و سیستم‌های فناورانه بر مبنای آتی دارند و این‌کار با آموزش به شهروندان محقق می‌شود. دراین‌باره در سرای محلات رشت بسته‌های آموزشی مبتنی بر فناوری آماده شده و علاوه بر بسترسازی فضایی از لحاظ روحی و روانی شهروندان عادت می‌کنند تا با استفاده از فناوری در زندگی شهری از سفرهای درون‌شهری اجتناب کنند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz