احبار مهم » پیشخوان » ورزشی
کد خبر : 89346
سه شنبه - ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
کفاشیان در واکنش به صحبت‌های علی کریمی در برنامه نود:

نباید اطلاعات ناقص ارائه کرد

نباید اطلاعات ناقص ارائه کرد

علی کفاشیان

رشت رویایی- نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفت: یک دلار از طریق فیفا یا AFC به مقدس داده نشده و نباید اطلاعات ناقص ارائه کرد.

علی کفاشیان امروز در حاشیه مراسم استقبال از ملی پوشان فوتسال در جمع خبرنگاران قرا ر گرفت و به سوالات پاسخ داد.

به گزارش صدای ایران،وی درباره قهرمانی تیم ملی در جام ملت های فوتسال گفت: به نظر من لیاقت فوتسال ایران این است که در مسابقات جهانی بتواند قهرمان شود چرا که پتانسیل این قهرمانی را داریم. تمام جوایز را اعم از آقای گلی، بهترین بازیکن و خیلی از جوایز دیگر را در این تورنمنت گرفتیم که نشان می‌دهد ایران قدرت آسیاست.

کفاشیان درباره اینکه چرا همراه تیم ملی یک آشپز نرفته بود اما رئیس هیأت فوتبال شیراز راهی چین تایپه شده بود، گفت: غذایی که تهیه می‌شد برای همه تیم‌ها فراهم بود. مسئول هیأت شیراز از مسئولان کمیته آموزش است و در بحث آنالیز بازی‌ها هم به کادر فنی کمک می‌کرد. خودم هم در AFC مسئولیت دارم و به دلیل سمتم در این مسابقات حاضر شدم.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال درباره صحبت‌های شب گذشته علی کریمی در برنامه ۹۰ و اینکه عنوان شد که پول‌هایی به حساب هوشنگ مقدس در دوران ریاست وی واریز شده، گفت: یک دلار از طریق فیفا یا AFC به مقدس داده نشده و نباید اطلاعات ناقص ارائه کرد. وقتی که تحریم بودیم از طریق سیستم بانکی این پول‌ها حواله می‌شد تا به دست کی‌روش برسد و کی‌روش می‌گفت که به او این پول‌ها را بدهیم. یک دلار در این بین جابجا نشده است.

کفاشیان در خصوص اینکه پس چرا او به کمیته اخلاق احضار شده، گفت: در مورد برخی پرونده‌ها ابهاماتی وجود داشت که البته بحث ایران نوین هم نبود، به عنوان مطلع به این کمیته رفتم. به هر حال در پرونده‌های مختلف کمیته اخلاق وظیفه دارد که سوال کند تا رفع ابهام صورت بگیرد.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال درباره اینکه گفته می‌شود فدراسیون فوتبال ایران ۵ ستاره است اما نمی‌تواند حق فوتبال ایران را بگیرد به طوریکه تیم‌های ایرانی در کشور ثالث در لیگ قهرمانان آسیا به میدان می‌روند، افزود: شما خبرنگاران مقصر نیستید، مطالب را کامل ندارید! بحثی که برای عربستان، امارات و قطر به وجود آمده بود بحث سیاسی بود که در هیأت رئیسه کنفدراسیون آسیا مطرح شد و عنوان شد که دخالت سیاست در ورزش خلاف مقررات فیفاست و تیم‌های عربستانی باید به قطر بروند اما بحث عربستان و ایران امنیتی بود.

حمایت مردم از کریمی در فرودگاه امام با دیدن ساکت

همچنین هنگامی که محمدرضا ساکت در فرودگاه امام خمینی در مراسم استقبال از تیم ملی فوتسال در حال مصاحبه بود تعدادی از افرادی که در فرودگاه حضور داشتند با صدای بلند علی کریمی را تشویق کردند.

تیم ملی فوتسال ایران بعد از قهرمانی در جام ملت‌های آسیا امروز از چین تایپه به ایران بازگشت.

 محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال وقتی در مراسم استقبال در حال مصاحبه بود، تعدادی از مردم که در فرودگاه حضور داشتند و روی پله برقی در حال جا به جایی بودند با فریاد زدن نام علی کریمی از او در مقابل مسئولان فدراسیون فوتبال حمایت کردند.

در زمان ورود غلامرضا شعبانی‌بهار معاونت فرهنگی وزارت ورزش به محض ورود به سالن ترانزیت،  ساکت به استقبال وی رفت.

کاظم سلیمانی دبیر کمیته و ساکت دبیر کل فدراسیون فوتبال به اتفاق هم وارد فرودگاه شدند.

در فرودگاه مردم بیشتر مردم در مورد مناظره دیشب علی کریمی و محمد رضا ساکت صحبت می‌کردند و اعتقاد داشتند کریمی برنده این مناظره بود ‌و فدراسیون فوتبال جوابی نسبت به سوالهای علی کریمی نداشت.

مهدی تاج درحالی که خبرنگاران منتظر او بودند تا در خصوص مسائل مختلف با او صحبت کنند حاضر به مصاحبه نشد.