احبار مهم » پیشخوان » رشت » گیلان
کد خبر : 86258
پنجشنبه - ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۰
رئیس کل دادگستری گیلان:

مدیران اجرایی گیلان به قوانین پای‌بند باشند

مدیران اجرایی گیلان به قوانین پای‌بند باشند

رشت رویایی- رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه توقع می‌رود تا مدیران اجرایی گیلان به قوانین پایبند باشند گفت: دستگاه قضایی به حقوق عامه مردم توجه می‌کند و به‌ راحتی از تخلفات نمی‌گذرد.

به گزارش تسنیم، احمد سیاوش‌پور صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی گیلان در سالن غدیر استانداری گیلان گفت: وقایع هفته‌های اخیر خسارات و نگرانی‌هایی را برای نظام داشت اما نشان داد مدیران باید با توجه بیشتری به وضعیت مردم رسیدگی کنند.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به نقش منافقان، صهیونیست، استکبار و برخی کشورهای منطقه در اقدامات اخیر گفت: قسمت مهمی از این تجمعات در راستای مطالبات به حق مردم بود و مدیران باید از آن پند گرفته و به‌راحتی از آن عبور نکنند.

سیاوش‌پور با اشاره به اقدامات شورای تامین گیلان در راستای مدیریت تجمعات اخیر در گیلان گفت: تمام همت اعضای شورای تامین استان بر حفظ حرمت مردم بود و همین سبب شد تا در گیلان هیچ تلفاتی نداشته باشیم.

رئیس شورای عالی قضایی ا با تاکید بر لزوم تشکیل کمیته امنیتی حقوقی در راستای تدوین طرح توسعه راهبردی ادامه داد: هر سرمایه‌گذاری برای انجام فعالیت‌های خود نیاز به پشتوانه حقوقی و امنیتی دارد.

سیاوش‌پور شورای نظارت گیلان را ظرفیتی برای استان دانست و ادامه داد: دستگاه قضایی در تلاش است تا بدون سستی و با تمام توان در هرکجا که خیر و برکت مردم در آن است کارکند.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به افزایش ۱۱ درصد پرونده‌های ورودی این مجموعه در ۹ ماهه نخست امسال اضافه کرد: ریشه اکثر این پرونده‌ها مشکلات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی است که برای رفع آن باید به‌دنبال توسعه اشتغال و زیرساخت‌های استان باشیم.

رئیس شورای عالی قضایی گیلان با اعلام اینکه دستگاه قضایی نمی‌تواند چشمش را بر روی تخلفات به‌وقوع پیوسته به بهانه ایجاد توسعه ببندد گفت: دستگاه قضایی به حقوق عامه مردم توجه می‌کند و به‌راحتی از تخلفات نمی‌گذرد.

رئیس کل دادگستری گیلان گفت: ما به‌دنبال همکاری و هم‌افزایی با مدیران اجرایی استان هستیم و راضی نیستیم آن‌ها را به دادسرا بیاوریم اما چاره‌ای جز رسیدگی به تخلفات نداشته و دفاع از حقوق مردم کوتاه نمی‌آییم.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه توقع می‌رود تا مدیران اجرایی گیلان به قوانین پایبند باشند ادامه داد: اگر پرونده‌ای از تخلفات اداری تشکیل شود تلاش می‌کنیم تا با حفظ کرامت مدیران به آن رسیدگی کنیم.