[su_frame align=”left”]کودک گیلانی - کودک‌آزاری[/su_frame]

رشت رویایی- رئیس روابط عمومی بهزیستی استان گیلان گفت: بهزیستی پرونده کودک آزاری پسربچه پنج ماهه گیلانی را به طور ویژه پیگیری می‌کند.

به گزارش ایرنا، محمد غلامزاده توضیح داد: پس از بررسی‌های انجام شده در مورد پرونده کودک پنج ماهه و ارجاع آن به شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب رشت، طی دستور بازپرس دادسرا، کودک به پزشکی قانونی ارجاع داده شد.

او گفت: پس از هماهنگی‌های انجام شده توسط اداره بهزیستی، مادر کودک به همراه کار‌شناس اورژانس اجتماعی ۱۲۳ بهزیستی به پزشکی قانونی رفته و روز گذشته (دوشنبه) جواب پزشکی قانونی آماده و برای تکمیل مدارک ارائه شده توسط کار‌شناس اورژانس، به بازپرس شعبه یک دادسرا ارجاع شد تا طی دستورات لازم، اقدامات بعدی انجام گیرد.

رئیس روابط عمومی بهزیستی استان گیلان ادامه داد: با توجه به متواری بودن پدر کودک، تا زمان صدور دستور قضایی بازدید‌ها و پیگیری‌های مستمر از منزل مادربزرگ (مادری) کودک که در حال حاضر کودک و مادرش در آنجا زندگی می‌کنند، انجام می‌گیرد تا از مساعد بودن شرایط زندگی کودک اطمینال حاصل شود.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به شرایط اقتصادی مادر، کمک‌های مالی و موردی در نظر گرفته شده و در صورت نیاز، مشاوران حقوقی سازمان همکاری‌های لازم را برای برای رفع اختلالات خانوادگی خواهند داشت.

پسر بچه پنج ماهه‌ای که حدود دو هفته گذشته بر اثر شدت جراحت‌های ناشی از کودک‌آزاری در بیمارستان پورسینا رشت بستری شده بود، پس از مداوا ترخیص شد.

فردین مهرابیان رئیس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان پیش از این گفته بود که پس از بستری این کودک در بیمارستان، شواهد حاکی از آن بود که او از سوی پدرش، مورد کودک آزاری قرار گرفته و پرونده این کودک آزاری، در اختیار مراجع قضائی استان قرار گرفت.