رشت رویایی- پیکر میر جعفر ابریشم چیان خیر نیک اندیش گیلانی و از خیریان دانشگاه گیلان، امروز (شنبه) در دانشگاه گیلان تشییع و در محوطه این مرکز آموزش عالی به خاک سپرده شد.

به گزارش ایرنا، در مراسم تشییع پیکر این خیر بزرگ گیلانی جمعی از مسئولان، دانشگاهیان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.

میرجعفر ابریشم چیان متولد سال ۱۳۰۹ در محله سوخته تکیه رشت بود و تا مقطع دکترای شیمی و داروسازی تحصیل کرد و در سال ۱۳۳۶ به عضویت اتاق بازرگانی تهران درآمد؛ علاوه بر این در عرصه نمایندگی انحصاری شرکت های داروسازی دنیا و واردات مواد شیمیایی و دارویی همکاری های گسترده ای با کشورهای امریکا ، آلمان و … داشته است.

دکتر ابریشم چیان علاوه بر این، کتابخانه شخصی خود با افزون بر هفت هزار جلد کتاب در زمینه های جامعه شناسی ، پزشکی ، ادبیات شرق و غرب ، دیوان شعرا و نویسندگان،‌ عرفان ، سیاست و … را به دانشکده علوم انسانی و حقوق دانشگاه گیلان اهدا کرده است.

این نیکوکار گیلانی با هزینه مالی خود در کار تکمیل دانشکده علوم انسانی دانشگاه گیلان، تالار، کلاس های آموزشی، بخش اداری، کتابخانه، آزمایشگاه و … به مساحت هفت هزار و ۵۰۰ مترمربع مشارکت داشته است.

پیکر سید علی ابریشم چیان فرزند مرحوم میرجعفر ابریشم چیان نیز در دانشگاه گیلان دفن است. مراسم نکوداشت میرجعفر ابریشم چیان آذرماه امسال در دانشگاه گیلان برگزار شد.