رشت رویایی- به گفته معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، تولیدات صنایع دستی استان تا نوروز ۹۵ به فضای مجازی می‌پیوندند.

سلمان شاه‌محمدی افزود: دو سایت در استان برای فروش تولیدات با کیفیت هنرهای سنتی و صنایع دستی استان طراحی شده که تا نوروز ۹۵ برای فروش مجازی راه اندازی می‌شود.

وی اظهار کرد: دنیای مجازی فضای مورد اقبال جوانان است و صنایع دستی گیلان نیز در سالهای اخیر مورد استقبال گردشگران واقع شده است؛ از این رو برای دسترسی آسان‌تر و معرفی بهتر سایت‌های فروش مجازی در گیلان طراحی شده است.

شاه‌محمدی از برپایی ۶۲ بازارچه و ایستگاه صنایع دستی در نوروز ۹۵ خبر داد و افزود: بازارچه‌ها و ایستگاه‌های یادشده در قالب بیش از ۵۰۰ غرفه در همه شهرستان‌های استان برپا خواهد شد. 

وی اظهار کرد: در نوروز ۹۵ همزمان با برپایی بازارچه‌ها و ایستگاه‌های صنایع دستی، اجرای برنامه‌های آیینی -به‌ویژه در رشت و لاهیجان به‌عنوان محل برپایی نوروزگاه در گیلان تعریف شده است. 

وی، برپایی بازارچه‌ها و نمایشگاه‌های یادشده را فرصت مناسبی برای ارائه و معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان در زمینه صنایع دستی و سوغات بیان کرد و افزود: گردشگران نوروزی در سال گذشته با خرید ۲۳ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال از هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع دستی استان حمایت کردند.