پیشرفت ۹۲.۴ درصدی پروژه راه‌آهن قزوین ـ رشت

راه‌آهن

رشت رویایی- معاون عمرانی استاندار گیلان از پیشرفت ۹۲.۴ درصدی پروژه راه‌آهن قزوین ـ رشت خبر داد و گفت: تاکنون ۵۸ کیلومتر در این مسیر ریل‌گذاری انجام شده و ۱۳۰ کیلومتر دیگر نیز آماده ریل‌گذاری است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رودبار، حجت شعبان‌پور پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از پروژه ۱۱ کیلومتر باقی‌مانده آزادراه رشت ـ قزوین و راه‌آهن رشت ـ قزوین اظهار کرد: ۳ هزار و ۶۰۰ متر از آزادراه رشت ـ قزوین نوروز امسال زیر بار ترافیک رفت.

وی با بیان اینکه تاکنون برای راه‌آهن قزوین ـ رشت ۱۲ هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است، تصریح کرد: راه‌آهن مسیر مذکور ۹۲.۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون ۵۸ کیلومتر ریل‌گذاری انجام شده و ۱۳۰ کیلومتر نیز آماده ریل‌گذاری است.

معاون عمرانی استاندار گیلان طول مسیر راه‌آهن قزوین ـ رشت را ۱۶۴ کیلومتر عنوان کرد و گفت: این مسیر سالانه ظرفیت ۱۰ میلیون تن حمل بار و جابه‌جایی سه میلیون مسافر را دارد.

شعبان‌پور با بیان اینکه تعدادی از ایستگاه‌های راه‌آهن قزوین ـ رشت آماده شده است، خاطرنشان کرد: درباره ۱۱ کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت ـ قزوین نیز یک لاین ۳.۲ کیلومتری از این آزادراه نوروز افتتاح شده است.

وی با اشاره به اینکه آزادراه مذکور ۷۲ درصد پیشرفت اجرایی دارد، یادآور شد: ۱۰۰ میلیارد تومان برای ۳.۲ کیلومتر مذکور هزینه شده و برای اتمام آن به ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

این مسؤول با بیان اینکه سه کیلومتر تونل برای لاین رفت و برگشت احداث شده است، گفت: ۸.۱ کیلومتر بخش دوم باقیمانده آزادراه هنوز اجرایی نشده و برای عملیات اجرایی آن ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz