پیرترین مرد ایران درگذشت + عکس

پیرترین مرد دنیا

رشت رویایی- عباس منائی پیرمرد کشاورز ۱۳۳ ساله اهل شهرستان نقده که نامش در سرشماری نفوس و مسکن ۹۵ ثبت شده و گفته می‌شود پیرترین مرد ایران است بر اثر کهولت سن در گذشت.
یکی از پیرترین مردان ایران با ۱۳۳ سال سن در شهرستان نقده درگذشت.
درحالی‌که در روزهای گذشته از سرشماری یک مرد ۱۳۵ ساله در سقز منتشر شده است، خبرگزاری ایرنا خبر داده عباس منائی پیرمرد کشاورز ۱۳۳ ساله اهل شهرستان نقده که نامش در سرشماری نفوس و مسکن ۹۵ ثبت شده و گفته می‌شود پیرترین مرد ایران است بر اثر کهولت سن در گذشت.
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان نقده با تأیید این خبر گفته است: حاج عباس منائی پیرمرد ۱۳۳ ساله اهل نقده پس از آنکه نامش به‌عنوان پیرترین فرد در سرشماری نفوس و مسکن ثبت شد بر اثر کهولت سن درگذشت.
حسین هاشم پور گفت: شناسنامه و اسناد موجود در اداره ثبت‌احوال نقده نشان می‌دهد وی متولد هفتم خرداد ماه سال ۱۲۶۳ شمسی بوده و در انتخابات گذشته مجلس شورای اسلامی هم رأی داده است.
عباس منائی در روستای ‘راهدانه‘ از توابع شهرستان نقده زندگی می‌کرد که ۲ روز قبل بر اثر کهولت سن درگذشت. این پیرمرد ۱۳۳ ساله هشت فرزند دارد.
البته در روزهای گذشته خبر رسید یک مرد ۱۳۵ ساله هم در سقز کردستان سرشماری شده است. گفتنی است سن هر دوی این افراد بر اساس ثبت شناسنامه‌ای است و هنوز برای صحت سن واقعی از هیچ کدام آزمایش‌های مربوطه انجام نشده است.
اگر سن واقعی این دو نفر ۱۳۵ و ۱۳۳ سال باشد، در رده پیرترین انسان‌های زمین قرار می‌گیرند. این در حالی است که در رتبه بندی پیرترین انسان‌های زندگی کرده روی زمین، فقط زنان حضور دارند.

پیرترین مرد دنیا

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz