شهاب حسینی در رشت:
پیام فرهنگ دوستی گیلانیان باید به شهرهای دیگر تسری یابد

رشت رویایی- بازیگر فیلم سینمایی «چهارشنبه» با بیان اینکه افتخار گیلان به مردم فرهنگ دوست آن است گفت: پیام فرهنگ دوستی گیلانیان باید به شهرها ی دیگر تسری یابد.

شهاب حسینی شامگاه چهارشنبه که برای حضور در مراسم اکران فیلم «چهارشنبه» با سایر عوامل این فیلم در رشت حضور داشت، در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهر، اتفاقات مهم برای نقش اصلی این مجموعه در روز چهارشنبه را علت اصلی نام‌گذاری این مجموعه اعلام و اظهار کرد: این نام‌گذاری نیز با هماهنگی عوامل مجموعه اتفاق افتاد.

وی بر لزوم هماهنگی‌ها در سینمای ایران تاکید و خاطر نشان کرد: این هماهنگی‌ها نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

فیلم «چهارشنبه»

بازیگر فیلم سینمایی چهارشنبه خاطر نشان کرد: ساختار فیلم‌هایی که با هزینه کمتر ساخته شده و به موفقیت بیشتر دست می‌یابند یک امتیاز بوده و بهتر است که از هزینه‌های بی مورد جلوگیری شود.

حسینی در ادامه این نشست در پاسخ به سؤالات مهر پیرامون تمرکز زدایی وقایع هنری از مرکز به شهرستان‌ها با اظهار موافقت در این مورد بیان کرد: این اتفاق در تمام کشور برای مشارکت شهرستان‌های کوچک‌تر وحتی روستاها باید اتفاق بیفتد تا همه در فضای فرهنگی جامعه شریک باشیم زیرا همه در لقای یک فرهنگ زندگی می‌کنیم و باید به یک استاندارد فرهنگی برسیم.

وی گیلان را استانی دارای پتانسیل‌های فرهنگی زیادی برشمرد و اظهار کرد: ظرفیت فرهنگی این استان نیز بالاست زیرا گیلان دارای مردمی با فرهنگ غنی دیرین است

بازیگر فیلم سینمایی چهارشنبه گفت: باید تلاش‌ها برای راضی بیرون رفتن مردم از سینما بیشتر شود و همین مساله مسئولیت فیلمساز را برای اغنای مردم بیشتر می‌کند.

حسینی مقوله‌های جلب توجه جامعه به موضوعات خاص و ایجاد زمان مفید برای فراغت مردم را مهم‌ترین مقوله سینمای امروز برشمرد و تصریح کرد: گسترش بال خیال پردازی برای تحت تأثیر قرار دادن بعد روحانی مسائل بسیار مهم است.

به گفته این بازیگر، سینما از لحاظ تأمین بودجه هنوز به درجه خاصی نرسیده و به همین دلیل رویکرد فیلم‌ها به موضوعاتی که بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد می‌رود.

حسینی بر لزوم جاودانگی در سینمای ایران تاکید و تصریح کرد: این مساله به بضاعت سینما بستگی دارد و لازم است که طیف‌های مختلف جامعه مورد توازن و توجه قرار گیرد.

وی با پذیرش این مساله که دنبال سوژه‌های جدید بودن، سینما را از حالت یکنواختی بیرون می‌آورد افزود: لازم است که اصالت به تأمین منابع انسانی داده شود و نگاه تیزبین‌تری باید در این زمینه به خرج داد.

فیلم سینمایی چهارشنبه یک جریان واقعی را در گیلان دنبال می‌کند و هدف آن حل بحران اعدام پدر یک خانواده است. فیلم سینمایی چهارشنبه در شامگاه چهارشنبه یکم اردیبهشت ماه و به مناسبت روز پدر با حضور عوامل سازنده و بازیگران این مجموعه در سینما میرزاکوچک رشت اکران شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz