پیام دهکردی: گیلان، یکی از قطب‌های بلامنازع تئاتر در کشور است

پیام دهکردی

رشت رویایی- پیام دهکردی گیلان را از قطب‌های بلامنازع تئاتر و پیشرو این هنر در کشور عنوان کرد و گفت: فعالیت ٣۵ گروه نمایشی دارای مجوز در این استان ظرفیت کمی نیست.

به گزارش ایسنا، پیام دهکردی در اولین نشست شورای سیاست‌گذاری هفتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان، با بیان اینکه تئاتر موجب «تعامل» یعنی درگیر کردن مردم نسبت به دغدغه‌هایی که در بین آنها است می‌شود، اظهار کرد: تئاتر و به خصوص تئاتر خیابانی تأثیر بسزایی در فرهنگ‌سازی خواهد داشت.

بازیگر و کارگردان شناخته‌شده سینما و تئاتر کشور با ابراز تأسف از نگاه موجود در جامعه در خصوص تبعیض تهران به عنوان پایتخت نسبت به شهرستان‌ها، گفت: با توجه به فرهیخته بودن لاهیجان، این شهر ظرفیت این را دارد که به پایلوتی فرهنگی که دغدغه‌هایش، دغدغه‌هایی ملی است و نه فقط بومی، تبدیل شود.

او گیلان را از قطب‌های بلامنازع تئاتر و پیشرو این هنر در کشور عنوان کرد و با بیان اینکه فعالیت ٣۵ گروه نمایشی دارای مجوز در این استان ظرفیت کمی نیست، افزود: تئاتر باید تبدیل شود به ضرورتی نزد همه مسئولین به عنوان امری حیاتی و دیدن تئاتری که تولید اندیشه کند باید دغدغه باشد.

مدرس فن بیان و بازیگری ادامه داد: تئاتر می‌تواند جذب حداکثری را به زیباترین شکل ممکن انجام، و ظرفیت گفتگو را در جامعه جای بدهد.

این هنرمند تئاتر کشورمان با بیان اینکه جامعه پذیرای تغییر و نیازمند خوراک مناسب است، عنوان کرد: هنر و زیبایی‌ای که در آن فرهیختگی و فرهنگ نهفته باشد به یقین مخاطب بسیار خواهد داشت.

او اضافه کرد: جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان به عنوان بهانه‌ای باید تبدیل به جریان مداوم تئاتر شهروند باشد و آن را به عنوان رفتار مداوم در تمامی حوزه‌ها جای بدهیم.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz