گفت و گو با فریده دریامج، بازیگر درباره پیاده‌راه‌های رشت
پیاده‌راه جلوه زیبایی به رشت می‌دهد

رشت رویایی، رویا محمدعلی‌پور- فریده دریامج، بازیگر شناخته شده و با سابقه گیلانی معتقد است طرح قشنگ است و جلوه زیبایی به شهر می‌دهد به شرطی که برای حمل و نقل هم برنامه‌ای داشته باشند، چون رفت و آمد برای افراد سالمند و کسانی که بیمار هستند یا به هردلیل دچار ضعف جسمانی هستند، مشکل است. صحبت‌های فریده دریامج را درباره پیاده‌راه بخوانید.

Faride_Daryamaj

نظرتان در مورد پیاده‌راه فرهنگی میدان مرکزی شهرداری  رشت ‌چیست‌؟
در سال گذشته زمانی که به رشت آمدم مراحل ابتدایی این طرح در حال اجرا بود و تمام خیابان‌های منتهی به شهرداری را کنده بودند به طوری که من و همراهم مجبور شدیم از حاجی‌آباد تا آن سمت شهرداری را پیاده برویم و باران هم می‌بارید که من و همراهم خیس شده بودیم‌. این طرح قشنگ است و جلوه زیبایی به شهر می‌دهد به شرطی که برای حمل و نقل هم برنامه‌ای داشته باشند، چون رفت و آمد برای افراد سالمند و کسانی که بیمار هستند یا به هردلیل دچار ضعف جسمانی هستند، مشکل است که برای انجام کار‌های خود در این مسیر پیاده‌روی کنند‌.

امسال به رشت نیامده‌ام تا ببینم میدان شهرداری چه شکلی شده است، ولی به نظر من ایده زیبایی است و شهر رشت را زیبا می‌کند‌.

پیاده‌راه را در شهر‌های دیگر دیده‌اید با ذهنیتی که از آنها گرفته‌اید آیا پیاده‌راه در شهر رشت موفق خواهد بود‌؟
بله، در بازار ناصرخسرو تهران نیز مسیری به شکل پیاده‌راه است که تردد ماشین‌ها ممنوع است و فقط درشکه و تراموا حق عبور از این مسیر‌ها را دارند‌. ایرانی‌ها آدم‌های باذوقی هستند منتها نباید باعث اذیت افراد سالمند شوند‌.

نظرتان در مورد برگزاری تئاتر شهری در پیاده‌راه فرهنگی چیست‌؟
کار خیلی قشنگی است و باعث می‌شود مردم با تئاتر بیشتر آشنا شوند و با تئاتر آشتی کنند‌. ممکن است هر کس این امکان را نداشته باشد که به دیدن تئاتر برود، ولی برگزاری این‌گونه نمایش‌ها ‌در میدان مرکزی شهر سبب می‌شود که مردم تشویق شوند تا بلیت بخرند و به دیدن تئاتر بروند. این خود در رشد فرهنگ شهر موثر است، البته مردم رشت مردم با‌فرهنگ و هنر‌دوستی هستند‌. البته اجرای این گونه تئاتر در سطح شهر باید توسط نهاد و سازمان‌های دولتی حمایت شود تا هنرمندان مشکل مالی نداشته باشند، وگرنه انگیزه خود را از دست می‌دهند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz