پژمان بازغی:
گیلانی‌ها نقش عمده‌ای در موفقیت سینمای کشور دارند

پژمان بازغی

رشت رویایی- هنرپیشه و بازیگر مطرح سینمای کشورمان گفت: سینمای ایران برای نخستین بار رشد شکوفایی را در سال گذشته تجربه کرد.

به گزارش ایرنا، پژمان بازغی شامگاه شنبه در حاشیه برگزاری افتتاحیه هفته فرهنگی کردستان در منطقه آزاد انزلی با تبریک فرارسیدن روز ملی سینما به خبرنگار ایرنا گفت: اهدای جایزه بهترین بازیگر مرد برای فیلم فروشنده به شهاب حسینی و جایزه تأثیر گذارترین بانوی بازیگر با فیلم ناهید به خانم آیدا پناهنده، خوشحالی جامعه سینمایی را در پی داشت.

بازغی داستان مناسب برای یک فیلم را یکی از عوامل پرفروش بودن آن در کشور دانست و تأکید کرد: با توجه به وجود نخستین سالن تئاتر و نخستین کتابخانه در گیلان، گیلانی ها نقش عمده ای در موفقیت سینمای کشور دارند .

او با اشاره به لزوم اجرای قانون حقوق مؤلفان گفت: بخش اقتصادی سینما در حیات آن نقش به سزایی دارد که در صورت عدم رعایت، سینما با شکست مواجه خواهد شد.

بازغی با اظهار تشکر از تلاشهای وزارت ارشاد و نیروی انتظامی در جلوگیری از ورود و توزیع فیلمهای قاچاق در سطح کشور، گفت: اقتصاد، بخش مهم و حیاتی سینمااست و مردم با کپی نکردن فیلمها و استفاده از نسخه های اصلی آن، کمک شایانی به اقتصاد سینما می کنند.

او همچنین گفت: در پشت لوح های فشرده ای که به آسانی تهیه می شود زحمت بسیاری نهفته است و مردم با عدم خرید فیلمهای کپی شده به زحمت دست اندرکاران آن احترام بگذارند.

بیست و یکم شهریور ماه به عنوان روز ملی سینما نامگذاری شده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz