رشت رویایی- در پی وقوع پنج سانحه رانندگی در جاده‌های استان گیلان متأسفانه پنج تن جان خود را از دست دادند.

[su_frame align=”center”]سانحه رانندگی - تصادف[/su_frame]

سرهنگ مهیار رستگار، رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان در تشریح این خبر گفت: در اولین حادثه، یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ که در محور رشت به لاهیجان در حال گذر بود به علت سهل انگاری در رعایت قانون و دور زدن در محل ممنوعه با دو دستگاه موتورسیکلت برخورد می‌کند که در پی این برخورد ۲ تن مجروح و یک تن (مرد ۲۱ ساله) به علت شدت جراحات وارده در دم جان خود را از دست می‌دهد.

رییس پلیس راه گیلان با بیان اینکه در دومین حادثه، یک دستگاه کامیون کشنده که در محور تالش به اسالم در حال تردد بود به علت عدم رعایت فاصله عرضی با یک دستگاه پراید و یک دستگاه موتورسیکلت برخورد می‌کند، افزود: در این حادثه نیز متأسفانه ترک نشین موتورسیکلت که خانمی ۵۲ ساله بوده به علت شدت صدمات وارده در دم جان خود را از دست می‌دهد.

سرهنگ رستگار سومین حادثه رانندگی را برخورد یک دستگاه ریو با یک دستگاه موتورسیکلت به علت عدم رعایت حق تقدم در هنگام دور زدن در محور رودسر به کلاچای اعلام کرده و بیان داشت: در پی این برخورد، راکب موتورسیکلت (مرد ۲۳ ساله) به شدت مجروح و پس از انتقال به بیمارستان به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست می‌دهد.

او با بیان اینکه تصادف راکب ۱۶ ساله یک دستگاه موتورسیکلت که فاقد گواهینامه و بیمه بوده با یک دستگاه دوچرخه روز گذشته حادثه‌ای دیگر را در استان رقم زد، اظهار داشت: در این حادثه یک دستگاه موتورسیکلت که در محور لاکان در حال تردد بود به علت عدم توجه به جلو با یک دستگاه دوچرخه برخورد می‌نماید که بر اثر این حادثه دوچرخه سوار (مرد ۱۷ ساله) به شدت مجروح و پس از انتقال به بیمارستان به علت جراحات وارده جان خود را از دست می‌دهد.

سرهنگ رستگار اظهار داشت: در آخرین و پنجمین حادثه یک دستگاه سواری پراید که در محور لشت نشا به زیباکنار در حال تردد بود به علت عدم توجه به جلو با یک تن عابر پیاده (خانم ۶۳ ساله) برخورد می‌نماید که به دنبال این برخورد عابر پیاده به شدت مجروح و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد.

رئیس پلیس راه استان گیلان در پایان ضمن ابراز تأسف در خصوص وقوع این سوانح دل‌خراش از تمام رانندگان وسایل نقلیه خواست، همواره در طول مسیر رانندگی خود قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را الگو رانندگی خود قرار دهند تا به لطف و یاری خدا شاهد وقوع این‌گونه حوادث دل‌خراش نباشیم.

عکس: شبستان