پنج مزاحم تلگرامی در رشت و زاهدان دستگیر شدند

جلوگیری از هک تلگرام

رشت رویایی- سرهنگ ایرج محمدخانی، رئیس پلیس فتا استان گیلان گفت: در پی ارجاع چندین فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب رشت به دادخواهی تعدادی از شهروندان مبنی بر ایجاد مزاحمت برای آنها از طریق تلگرام، موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

به گزارش ایسنا او گفت: ماموران پلیس فتا با اقدامات فنی و پلیسی ضمن شناسایی پنج مزاحم تلگرامی که همه آنها مرد بودند، با هماهنگی مقام قضایی طی یک عملیات منسجم، چهار نفر آنها را در رشت و یک تن دیگر را در زاهدان دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.

سرهنگ محمدخانی گفت: متهمان با توجه به ادله دیجیتال کشف شده به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف و هدف خود را از این کار تسویه حساب شخصی و انتقام جویی عنوان کردند.

رئیس پلیس فتا گیلان ادامه داد: متهمان که ۴۰، ۳۹، ۲۶، ۱۹ ساله همه اهل و ساکن رشت و ۲۷ ساله اهل و ساکن زاهدان بودند، جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت شدند.

او با بیان اینکه حفظ حریم خصوصی افراد خط قرمز پلیس فتا است و کسی که این حریم را از طریق پیام رسان‌های موبایلی یا فضای مجازی نقض کند با برخورد جدی، قاطع و قانونی پلیس فتا مواجه خواهد شد به شهروندان توصیه کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.irیا ایمیل این پلیس به آدرس Gfata@police.irگزارش نمایند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz