پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا طعمه حریق شد +تصاویر

پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا طعمه حریق شد

رشت رویایی- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا گفت: سه هزار مترمربع از سطح اراضی پناهگاه حیات‌وحش لوندویل بندر آستارا طعمه حریق شد.

محمدرضا روشنی روز سه شنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: این آتش‌سوزی باعث شد بخشی از بوته‌زارهای تمشک و همچنین مقداری از پوشش‌های گیاهی پناهگاه حیات‌وحش طعمه حریق شود.

او با اشاره به اینکه بی‌احتیاطی و سهل‌انگاری مسافران باعث ایجاد حریق و آتش‌سوزی شده است، افزود: از شهروندان و گردشگران خواستاریم پس از روش کردن آتش، نسبت به خاموش نمودن آن اقدام کرده تا باعث آتش‌سوزی نشود.

روشنی اضافه کرد: خوشبختانه با مشارکت اهالی، نیروهای آتش‌نشانی شهرداری آستارا و ماموران یگان حفاظت محیط زیست این آتش‌سوزی پس از سه ساعت مهار شد.

او با تقدیر از همکاری واحد آتش‌نشانی شهرداری آستارا در جهت خاموش کردن حریق، گفت: سه خودروی آتش‌نشانی به همراه یک دستگاه لودر نسبت به مهار آتش اقدام کرده و باعث جلوگیری از سرایت زبانه‌های آن به سمت درختان موجود در پناهگاه شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا ادامه داد: خوشبختانه در جریان این آتش‌سوزی هیچ آسیبی به حیوانات موجود در پناهگاه نرسید.

او از شهروندان و مسافران خواست تا از هرگونه ایجاد حریق، تخلیه زباله و قطع درخت خودداری کنند و در صورت مشاهده این موارد به یگان حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

پناهگاه حیات وحش لوندویل و تالاب آق شهرستان آستارا با مساحتی افزون بر یک هزار و ۷۴ هکتار طی مصوبه شماره ۶۳ مورخه ۲۱ مرداد ماه سال ۱۳۵۴ شورای عالی محیط زیست کشور به مجموعه مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست در آمده است.

این پناهگاه حیات و تالاب استان گیلان و در حد فاصل بین بخش لوندویل و بخش مرکزی شهرستان آستارا واقع شده و از جنوب به شهر لوندویل، از شمال به شهر آستارا، از شرق به دریای خزر و از غرب به جاده آستارا ـ لوندویل منتهی می‌شود.

پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا طعمه حریق شد پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا طعمه حریق شد پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا طعمه حریق شد پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا طعمه حریق شد

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz