شهردار رشت در مراسم افتتاح پنجمین پل عابرپیاده مکانیزه:
ایجاد ایمنی برای عابران الویت شهرداری است

سیدمحمدعلی ثابت قدم

رشت رویایی- شهردار رشت عصر پنج شنبه در آیین افتتاح پنجمین پل عابر پیاده مکانیزه، ایجاد امکانات ایمنی را از مسائل اساسی زندگی در شهرهای بزرگ  برشمرد و گفت: مسئله ایمنی  در ۳ حوزه لحاظ شده است و حوزه مدیریت شهری، امسال در این حوزه‌ها متمرکز شد.

به گزارش واحد خبرمدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت دکتر سید محمد علی ثابت قدم گفت: توسعه زیر ساخت‌های مختلف در حوزه‌هایی همچون آتش‌نشانی و یا جمع‌کردن آب‌های سطحی که  خطرات ترافیکی و جانی برای شهروندان در پی داشت ازجمله این فعالیت‌های متمرکزشده بود که  بدون شک ریشه در نگاهی انسان دوستانه داشت.

شهردار رشت از سرعت بخشیدن به پروژه‌ها خبر داد و اضافه کرد: با این اقدام، مرحله اول ۷ پروژه دیگر در مدت ۱۰ روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

ثابت‌قدم با اشاره به مشکلاتی که در اثر حفاری‌های  مختلف در سطح شهر به وجود آمده گفت: با اتمام پروژه‌ها در سال آینده بسیاری از این معضلات نیز برطرف می‌شوند.

او با بیان اینکه شهرداری مدعی رسیدن به انسان محوری است ادامه داد: حوزه مدیریت شهری بر اساس چنین ادعایی باید توجه ویژه‌ای به مردم داشته باشد.

شهردار رشت، ایجاد ایمنی برای عابران به‌ویژه کودکان و سالمندان در مناطق پرتردد را دارای اولویت دانست و متذکر شد: بزرگ‌ترین حسن ساخت پل، ایمن‌سازی مناطق پرتردد برای چنین افرادی است

دکتر ثابت‌قدم  بر انجام امورات زیربنایی به‌موازات مناطق مختلف تأکید و گفت: با اشاعه چنین اقداماتی زمینه استفاده تمام شهروندان از فضاهای مختلفی همچون گردشگری فراهم می‌شود.

او همچنین گفت: باید تمام شهر را برای شهروندان ایمن‌سازی کرده تا بتوانند مشارکت بیشتری در حوزه‌های مختلف با همکاری مسئولان داشته باشند.

افتتاح پنجمین پل از  پل‌های چهارده گانه

فرامرز جمشیدپور

معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی رشت نیز در جریان این افتتاح، پل مکانیزه شهرک گلزاران  را پنجمین پل از  پل‌های چهارده‌گانه  اعلام  کرد و گفت: این پل از مجموع ۴۱ دستگاهی است که قرار است در ۸ ماه آینده در رشت به بهره‌برداری برسد.

فرامرز جمشید پور گفت: برای سازه  این پل ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

او همچنین گفت:  برای ساخت این پل که، هم دارای راه‌پله و هم دارای آسانسور با ظرفیت ۸ نفره است ۳۵ تن آهن مصرف‌شده است.

معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی رشت همچنین از احداث پل در فلکه گاز، بلوار لاهیجان (بلوار امام رضا (ع)) در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

سیدمحمد علی ثابت قدم سیدمحمد علی ثابت قدم فرامرز جمشیدپور سیدمحمد علی ثابت قدم پورناصرانی photo_2016-11-25_22-00-34 پل مکانیزه عابر پیاده

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz