[su_frame align=”center”]مجید سمیعی[/su_frame]

رشت رویایی- پروفسور مجید سمیعی رئیس فدراسیون جهانی انجمن های جراحان مغز و اعصاب و بنیانگذار رشته جراحی قاعده جمجمه در جهان ، به زادگاه خود استان گیلان سفر می کند.

به گزارش ایرنا، مدیر رسانه‌ای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان گفت: در این سفر افزایش همکارهای دانشگاه علوم پزشکی گیلان با دانشگاه هانوفر آلمان مد نظر پرفسور سمیعی و مسئولان این دانشگاه است.

طلعت کاویانی عصر دوشنبه افزود: دانشجویان دانشگاه گیلان و علوم پزشکی استان فردا (سه شنبه) سال تحصیلی جدید را با حضور پروفسور سمیعی آغاز می کنند.

او توضیح داد: نشست با اساتید دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان و بازدید از سایت لاکان در رشت از دیگر برنامه های سفر پروفسور سمیعی در زادگاه خود است.

به گفته کاویانی، حضور در جلسه هیأت رئیسه دانشگاه گیلان و نشست با هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان از دیگر برنامه های سفر پروفسور سمیعی است.

پروفسور مجید سمیعی متولد ۱۳۱۶ در شهر رشت است ، وی ایجاد کننده زیر شاخه ای از جراحی مغز به نام جراحی قاعده مغز و مبدع روش های تازه و بی نظیری در زمینه جراحی میکروسکوپی مغز است.

او در سال۱۳۶۷ کرسی جراحی مغز و اعصاب هانوفر آلمان را پذیرفت و در همین سال صدراعظم آلمان به پاس خدماتش در جراحی مغز و اعصاب، نشان درجه یک دولت آلمان را به وی اعطا کرد.

پروفسور سمیعی مجموعه ادبیات علمی خود را در قالب کتاب ها و مقالات مختلف علمی منتشر کرده که مهم ترین مرجع برای جراحان مغز و اعصاب دنیا به شمار می رود.

او در دهه ۱۹۹۰ یک مرکز بین المللی علوم اعصاب (International Neuroscience Institute)‏ که به اختصار INI شناخته می شود، تاسیس کرد؛ بنای این مرکز برگرفته از شکل مغز است، این مرکز در شهر هانوفر آلمان قرار دارد.

این پزشک ایرانی تاکنون شاگردان زیادی تربیت کرده که در کشورهای مختلف جهان به فعالیت در زمینه جراحی مغز و اعصاب مشغول هستند و هر ساله کنفرانسی را به افتخار او در یکی از کشورها برگزار می کنند.

پروفسور مجید سمیعی عصر فردا (سه شنبه) به تهران بازمی گردد.

پروفسور سمیعی شهریور سال ۹۳ نیز به استان گیلان سفر کرده بود. رئیس فدراسیون جهانی انجمن جراحی مغز و اعصاب روز گذشته (یکشنبه) نیز در به مازندران، در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص)ساری حضور یافت و پس از نشست با دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مرکز این استان، در جمع استادان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز سخنرانی کرد.