پذیرش هتل‌های گیلان به کمتر از ۴۰ درصد رسید

رشت رویایی- مدیرعامل جامعه هتل‌داران گیلان گفت: نوروز سال ۹۵ پذیرش مسافران در هتل‌های استان به کمتر از ۴۰ درصد رسیده و این کاهش پذیرش زنگ خطری برای اقتصاد گردشگری گیلان است.

جواد عباسی عصر امروز در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی گیلان با قدردانی از تلاش مدیران دستگاه‌های اجرایی استان اظهار کرد: نوروز امسال آموزش و پرورش و جمعیت هلال‌احمر تلاش ویژه‌ای در راستای استقبال از گردشگران به گیلان داشتند.

وی به ورود گردشگران نوروزی به گیلان اشاره کرد و افزود: نوروز سال ۹۵ پذیرش مسافران در هتل‌های استان به کمتر از ۴۰ درصد رسیده و این کاهش پذیرش زنگ خطری برای اقتصاد گردشگری گیلان است.

مدیرعامل جامعه هتل‌داران گیلان با بیان اینکه تعداد ۶ هتل در شهر رشت وجود دارد، تصریح کرد: سه هتل به دلیل اجرای پیاده‌راه‌سازی رشت تعطیل است و امیدواریم به بخش خصوصی توجه ویژه‌ای شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان نیز در جلسه مذکور به افزایش ۶.۵ درصدی ورود گردشگران در نوروز سال ۹۵ به این استان اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم اقتصاد گردشگری در راستای اقتصاد مقاومتی با ارزآوری همراه باشد.

رضا علیزاده در ادامه به افتتاح کاروانسرای شاه‌عباسی «لات» در نوروز امسال اشاره کرد و افزود: احیای بناهای تاریخی با مشارکت بخش خصوصی از وعده‌های رئیس‌جمهور در سفر به گیلان بود.

وی با اشاره به حمایت رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در احیای کاروانسرای مذکور، خاطرنشان کرد: ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای احیا و مرمت کاروانسرای شاه‌عباسی «لات» هزینه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از وجود ۲۲ غرفه و سالن در کاروانسرای مذکور خبر داد و یادآور شد: ۱۰ غرفه برای عرضه صنایع‌دستی در نظر گرفته شده است.
علیزاده با بیان اینکه برنامه‌های آیینی و بومی گیلان در کاروانسرای شاه‌عباسی «لات» برگزار می‌شود، اظهار کرد: طبخ و عرضه غذاهای محلی تمام اقوام در کاروانسرای مذکور پیش‌بینی شده است.
وی به ۴۰۰ مورد بازدید نظارتی از واحدهای اقامتی و گردشگری از ابتدای نوروز امسال تاکنون در گیلان اشاره کرد و گفت: تعداد ۲۷ تذکر به واحدهای متخلف داده شده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz