[su_frame align=”center”]افتتاح پایانه غرب رشت - اردیبهشت 95[/su_frame]

رشت رویایی- شهردار رشت گفت: سیاست امروز شهرداری رشت توسعه حمل و نقل پیاده محور و پس از آن توسعه حمل و نقل عمومی است.

در مراسم افتتاح پایانه غرب که با حضور دکتر ثابت‌قدم شهردار رشت، رفیعی نوده رییس شورای اسلامی رشت، نیکومنش، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت، رسولی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی،‌ شوقی عضوهیات رئیسه شورای اسلامی رشت، واثق کارگرنیا عضو شورای اسلامی؛ جمشیدپور معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت؛ شریفی مدیر عامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت، آل محمدی مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان و سرگرد بی نیاز جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی رشت برگزار شد، دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم با بیان اینکه سیاست امروز شهرداری رشت توسعه حمل و نقل پیاده محور و پس از آن توسعه حمل و نقل عمومی است گفت: بر مبانی آن توسعه خطوط ویژه، قطار شهری و کاهش خودروی تک‌سرنشین و کاهش حمل و نقل غیررسمی و شخصی مورد توجه است.

[su_frame align=”center”]افتتاح پایانه غرب رشت - اردیبهشت 95 - محمدعلی ثابت‌قدم[/su_frame]

او افزود: فضاهای عمومی مانند پایانه‌ها ممکن است توسعه شهری را دچار خدشه کند و نیز ثروت ریالی و زمان مردم را به دلیل ترافیکی که ایجاد می‌کند از بین ببرند و همه اینها هزینه‌های برگشت‌ناپذیری هستند که اگر مدیریت شوند قابلیت استفاده بهینه را دارند.

شهردار رشت گفت: اگر مدیریت نامناسب بر جمعیت شهروندانی که در داخل شهر هستند و یا از خارج شهر به واسطه خدماتی که مرکز استان به آنها می‌دهد و به طور منظم وارد می‌شوند؛ اعمال شود این افزایش ترددها می‌تواند در روند ارائه خدمات شهری اختلال ایجاد کند.

او با بیان اینکه پایانه‌های شهر رشت باید به سمت انتهایی محدوده شهری حرکت کنند؛ تصریح کرد: سیاستی که به درستی توسط شورای چهارم اتخاذ شد ما را به این سمت برد تا پروژه‌ای که شاید در یک سال گذشته بالغ بر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است امروز افتتاح شود.

دکتر ثابت‌قدم با بیان اینکه عقب‌افتادگی‌های زمانی این پروژه جبران شد گفت: این پروژه در زمان موعد قرارداد پس از ۱۹ ماه به اتمام رسید.

او با بیان اینکه تمرکززدایی باید با مدیریت بهینه فضا همراه باشد گفت: در بهره‌برداری از این پایانه باید زمینه رشد اقتصادی شهروندانی را که در این بخش به حمل و نقل می‌پردازند فراهم سازیم. وی با تاکید بر برنامه‌ریزی در خصوص جلوگیری از مسافربرهای شخصی گفت: قطعاً همکاری پلیس راهور در جلوگیری از اختلال و سرعت بخشیدن به مدیریت بهینه حمل و نقل بسیار مؤثر است.

شهردار رشت افزود: قطعاً باید خطوط حمل و نقل درون‌شهری و برون‌شهری ما بتواند در مرکز توزیع جمعیت به درستی به هم وصل شود و ما نیز در مطالعاتی که انجام دادیم این امر به درستی دیده شده است.

ثابت‌قدم با بیان اینکه پایانه‌های دیگر شهری به زودی به بهره‌برداری می‌رسند، تصریح کرد: تشکر می‌کنم از همه کسانی که ما را در این مسیر یاری کردند و تلاش می‌کنیم که رضایت شهروندان روز بهروز بیشتر شود.

جمشیدپور نیز در این مراسم با بیان اینکه پایانه غرب دومین پایانه از ۵ پایانه است که برای احداث در شهر رشت هدف‌گذاری شده است افزود: پایانه میدان گیل اولین پایانه است.

[su_frame align=”center”]افتتاح پایانه غرب رشت - اردیبهشت 95 - فرامرز جمشیدپور[/su_frame]

معاون حمل و نقل و امور زیر بنایی شهرداری رشت افزود: سه پایانه شرق و شمال و پایانه پل بوسار در مسیر پیر بازار احداث می‌شوند و برای این سه پایانه در بحث احداث و تملک ۱۰ میلیارد در بودجه امسال پیش بینی شد که اعضای شورا نیز تصویب کرده‌اند.

او با بیان اینکه مرحله تملک با اولویت ترمینال شرق در حال انجام است افزود: مطالعات پایانه‌ها در حال انجام است و بخشی از عملیات اجرایی این پایانه‌ها امسال اجرا می‌شود و بخشی نیز در سال آینده محقق می‌شود.

جمشیدپور گفت: پایانه غرب در زمینی به مساحت ۵ هزار متر مربع احداث شده است و تلاش کردیم سیستم اداری در طبقه دوم و تعاونی‌ها در طبقه اول مستقر شوند.

معاون حمل و نقل و امور زیر بنایی شهرداری رشت برنامه‌ریزی برای رفع نواقص و اشکالات کوچکی که در پایانه وجود دارد را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: بعد از اینکه تعاونی‌ها ساماندهی و مستقر شدند برای تزریق مسافر به آنها برنامه‌ریزی می‌شود.

او با بیان اینکه خط ویژه بیستون برای تزریق به این پایانه بودجه‌اش توسط اعضای شورای شهر مصوب شده است افزود: مصوبه دومی نیز باید برای اجرا از اعضای شورا گرفته شود ان شاالله اعضای شورا ما را یاری کنند چرا که پایانه‌ای هم که در شرق زده می شود به این خط ویژه وابسته است.

جمشیدپور تاکید کرد: از اعضای شورا و شهردار رشت که پشت همه پروژه‌ها تلاش‌های آنها است و از همه کسانی که در اجرای این پروژه ما را یاری کردند تشکر می‌کنم.

مرتضی شریفی نیز در این مراسم گفت: امروز به همت شهردار رشت و اعضای متخصص شورای شهر شرایط خوبی را در حوزه حمل و نقل شاهد هستیم.

[su_frame align=”center”]افتتاح پایانه غرب رشت - اردیبهشت 95 - مرتضی شریفی[/su_frame]

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت با بیان اینکه حوزه حمل و نقل شهر رشت در حال پیشرفت است، گفت: از شهردار رشت و اعضای کمیسیون حمل و نقل و همه عزیزانی که در این بخش تلاش می‌کنند تشکر می‌کنم.

اوبا تاکید بر اینکه در اسرع وقت تعیین محورهای اتوبوس و تاکسی برای پایانه غرب برنامه‌ریزی می‌شود تصریح کرد: برای بهبود شرایط برنامه‌ریزی می‌شود.

ناصر آل محمدی نیز در این مراسم با بیان اینکه زحمات بسیاری در ساخت پایانه غرب کشیده شده است تصریح کرد: کار قابل تحسینی انجام شد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان تاکید کرد: شهردار جوان شهر رشت طرفدار تغییر است و ساختارشکنی در جامعه امروز نیاز به جرات دارد.

آل محمدی افزود: فعالیت‌هایی که به نفع جامعه و حقوق شهروندی است را شهردار از یک زاویه دقیق می‌بیند و علی‌رغم مخالفت‌ها و کار شکنی‌ها محکم می‌ایستد و اصرار می‌کند تا به هدف خود برسد و همه باید کمک کنیم تا شهردار جوان رشت به اهداف خود برسد.

وی تاکید کرد: جوامع امروزی به شدت گرفتار مسائل ترافیک و اتلاف وقت و ناراحتی‌های روحی و روانی است و این مشکل گریبان همه شهرهای بزرگ را گرفته است و یکی از راهکارهای مدیریت شهری این است مسافرانی که از شهرهای اطراف وارد شهر می‌شوند را ساماندهی کنیم.

[su_frame align=”center”]افتتاح پایانه غرب رشت - اردیبهشت 95[/su_frame]

او با بیان اینکه در جنوب ترمینال بسیار خوبی ساخته شده است گفت: امید است با مدیریت نرم‌افزاری در این پایانه خدمات بهتری ارائه دهیم.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان با تاکید بر اینکه در شرق هم ساخت پایانه در دست احداث است گفت: پایانه‌های بعدی نیز در اولویت کار قرار دارند.

پوراسدی رئیس انجمن صنفی مسافر شهرستان رشت با تشکر از زحمات شبانه‌روزی شهردار رشت گفت: این دومین پایانه‌ای است که توسط شهرداری احداث شده است.

او با اشاره به اینکه رانندگی شغلی آسیب‌پذیر است تصریح کرد: از شهردار خواهش می‌کنم که حمایت‌های لازم را از این قشر داشته باشند چرا که هر جا پایانه‌ها از داخل شهر به خارج از شهر منتقل شد رانندگان متضرر شدند.

او گفت: تقاضا دارم با ایجاد خطوط ویژه از این رانندگان حمایت کنید، مسافربرهای شخصی را سرو سامان دهید تا رانندگان ما شرمنده زن و فرزند خود نباشند.