[su_frame align=”left”]حسن انساندوست[/su_frame]

حرف تازه نوشت: معاون خدمات شهری شهرداری منطقه یک رشت با اعلام این که پارک ۱۸۴ گلسار در عید سعید فطر افتتاح خواهد شد بر لزوم توسعه فضای سبز توسط شهرداری تاکید کرد.

حسن انساندوست با اعلام این خبر بر لزوم توسعه فضای سبز توسط شهرداری تاکید کرد و افزود: پس از افتتاح پارک ۱۸۴ نیز افتتاحیه پارک‌ها ادامه خواهد داشت و به امید خدا در فاصله کوتاهی پس از افتتاح پارک ۱۸۴، پارک محدوده ژ ۵ و حدود دو هفته پس از آن پارک ۱۶۴ افتتاح خواهد شد و به طور کلی شاهد افزایش سرانه فضای سبز در منطقه یک رشت خواهیم بود.

او با اشاره به افتتاح پارک کودک در فاز دو معلم که چندی پیش صورت گرفت گفت: خوشبختانه این پارک با استقبال خوب شهروندان همراه بود اما از شهروندان خواهشمندیم با مراعات در ساعات استراحت مانع از ایجاد نارضایتی در بین همسایگان این پارک شوند. پارک کودک معلم شب‌ها در ساعت مناسبی تعطیل می‌شود اما در ساعات ظهر نیاز به همکاری بیشتری از سوی شهروندان هستیم.

انساندوست در ادامه با ارائه گزارشی مختصر از فعالیت‌های شهرداری منطقه یک رشت توضیح داد: بازسازی میادین از جمله فعالیت‌های منطقه یک بوده است که می‌توان در این خصوص به آبنمای میدان ساعت سه راه گلایل، میدان فرزانه و چهارراه گلسار اشاره کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه یک رشت در خصوص میدان قدیمی چهارراه گلسار رشت گفت: این میدان بیش از سه دهه قدمت دارد و در تمام این سال‌ها تنها رنگ آمیزی مجدد صورت گرفته بود که برای اولین بار تمام رنگ آن ریخته شد و با رنگ آمیزی جدید و اصلاحاتی در نورپردازی و فواره‌ها به طور کامل در حال بازسازی است.

او اجرای ماده ۱۱۰ را از اقدامات خوب شهرداری منطقه یک دانست و اضافه کرد: ماده ۱۱۰ مربوط به زمین‌های بایر غیر محصور است. زمین‌هایی که گاها محل تجمع زباله‌ها می‌شود و منجر به سلب آسایش شهروندان می‌شود. شهرداری منطقه یک تا حد قابل توجهی محصور نمودن این زمین‌ها را انجام داده است تا بخشی از مشکلات مردم رفع شود.

مهندس انساندوست اجرای ماده ۱۴ در خصوص رفع خطر از املاک خطرآفرین را از دیگر اقدامات مناسب شهرداری منطقه یک دانست.

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه یک رشت از پیشرفت قابل توجه در خصوص سد معبر و ساماندهی کاسبان خبر داد و گفت: خیابان، شارع عام و متعلق به همه است. شهرداری‌ها باید با ایجاد بازارچه‌ها فضایی را برای بازار ارزان‌قیمت در صنوف مختلف ایجاد نمایند. هرچند اشتغال‌زایی وظیفه ذاتی شهرداری نیست اما احداث بازارچه را می‌توان از وظایف شهرداری‌ها دانست. برای معضل دست‌فروشی باید چاره‌ای اندیشید نه اینکه این معضل را به حاشیه شهر یا خارج شهر انتقال دهیم. خوشبختانه با راه‌اندازی بازارچه‌هایی که برای ساماندهی این موضوع در نظر گرفته شده است گام‌های موثری در جهت رفع معضل سد معبر برداشته شده است. اما نیاز به راه‌اندازی بازارچه‌های ارزان‌قیمت برای صنوف مختلف وجود دارد. بازارچه‌هایی که هم دسترسی مناسبی داشته باشند و هم مشکل پارکینگ و یا ترافیکی نداشته باشند.

او همچنین بر ضرورت توجه به مسائل فرهنگی به منظور کاهش مشکلات اقتصادی تاکید کرد و گفت: به عنوان مثال در برخی کلان‌شهرها با ترویج فرهنگ تفکیک زباله از مبدأ و جداسازی زباله‌های تر و خشک، زباله‌ها سه شب در هفته جمع‌آوری می‌شوند و این به معنای کاهش بسیاری از هزینه‌ها است.

مهندس حسن انساندوست در پایان با بیان اینکه مردم با دیدن آثار پرداخت عوارض نسبت به پرداخت آن ترغیب می‌شوند افزود: مردم باید اتفاقات خوبی که با پرداخت به موقع عوارضشان رخ داده است ببینند.

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه یک رشت موفقیت‌های به دست آمده و پیشرفت‌های حاصل شده را نتیجه خواست و اراده و همدلی و تلاش دکتر محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، مهندس پورناصرانی شهردار منطقه و همچنین اعضای شورای اسلامی شهر رشت دانست و از اجرای پروژه‌های بزرگ در سال جاری در شهرداری منطقه یک خبر داد.