پارک یک هکتاری در محله آب آسیاب رشت احداث می‌شود

سمیه رستگار، شهردار منطقه سه رشت

رشت رویایی- شهردار منطقه سه شهرداری رشت گفت: به زودی پارکی در محله آب آسیاب در حاشیه رودخانه با مساحت تقریبی یک هکتار با طرحی بسیار زیبا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهره‌برداری خواهد رسید.

سمیه رستگار در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در سال جاری بر اساس بودجه‌ای که شهرداری پیشنهاد داده و شورای شهر مصوب کرده است، اقدامات عمرانی و خدمات شهری در دستور کار منطقه قرار گرفته است.

او ادامه داد: در این اقدامات محوریت و مبنای توزیع خدمات عمرانی و شهری از مناطق کم برخوردار به مناطق با بهره‌مندی بیشتر است.

رستگار افزود: در اولین اقدامات مؤثر، شهرداری منطقه سه در حال انجام مقدمات احداث پارک حاشیه‌ای رودخانه در محله آب آسیاب در بلوار امام علی (ع) است و علت این اقدام فارغ از اهداف کلی شهرداری در راستای ساماندهی حرایم رودخانه‌ها، ایجاد فضای سبز زیبا و محیطی بسیار مفرح برای همشهریان محله آب آسیاب است.

شهردار منطقه سه با اشاره به اینکه متاسفانه این محله به غیر از فضای سبز رفیوژهای میانی از هیچ پارکی بهره‌مند نیست اضافه کرد: با توجه به موارد ذکر شده شهرداری منطقه سه خود را موظف به تأمین سرانه فضای سبز این محله می‌داند.

رستگار تاکید کرد: این پارک با مساحت تقریبی یک هکتار با طرحی بسیار زیبا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهره‌برداری خواهد رسید.

او از دیگر اقدامات شهرداری منطقه سه را ساماندهی پیاده‌روهای بلوار امام رضا (ع)، بلوار ولیعصر (از جانبازان تا آج بیشه و از میدان فرزانه تا روبروی فرودگاه) به صورت ایجاد پیاده‌رویی با نوار حاشیه‌ای سبز و بسیار زیبا عنوان کرد.

شهردار منطقه سه از طراحی و احداث المان‌های میدان امام علی (ع)، میدان امام حسین (ع) و احداث چندین میدان کوچک واقع در محلات سطح منطقه با طراحی المان و آب نماهای زیبا را در رأس امور شهرداری منطقه سه دانست.

او گفت: برای ایجاد پویایی در منطقه و بالا بردن سطح کیفی زندگی شهروندان نیاز به توجه ویژه به محرک‌های توسعه است، شهرداری منطقه سه در همین راستا با ساماندهی برکه پارک ملت و ایجاد آب نمایی بسیار بزرگ و موزیکال در کوتاه‌ترین زمان ممکن زمینه‌های این محرک توسعه را به قدر بضاعت فراهم خواهد کرد.

او ادامه داد: همچنین انجام عملیات تعریض خیابان سرچشمه و تملک‌های واقع در این خیابان و بهره برداری کامل آن تا اوایل تیر ماه از دیگر پروژه‌های مهم این منطقه است که در راستای بهبود وضعیت ترافیکی منطقه در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار منطقه سه متذکر شد: این گوشه‌ای از اقدامات منطقه سه است که قطعاً تا چند ماه آینده برون‌داد این اتفاقات مورد توجه شهروندان قرار خواهد گرفت.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz