فاطمه شیرزاد خبر داد:
پاداش ۲۰۰ و ۵۰۰ هزار تومانی برای آتش‌نشانان رشت

شیرزاد - گزارش تصویری جلسه فوق‌العاده شورای شهر رشت - 19 اسفند 1394 - فاطمه شیرزاد

رشت رویایی- رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت گفت: بازار بزرگ رشت ایمنی لازم را ندارد لذا مسئولین باید جدی بگیرند و اقدامات و حمایت‌های لازم را در راستای ایمن سازی بازار انجام دهند.

به گزارش ایسنا، فاطمه شیرزاد امروز در جلسه کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت، ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت آتش‌نشانان در اطفای حریق بازار بزرگ رشت، اظهار کرد: با گذشت ۲۰ روز از تیر ماه ۲۲۷ مورد حریق در شهر رشت داشتیم که به همت آتش‌نشانان عزیز مهار شد.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر ارتقای کیفیت امکانات در آتش‌نشانی، افزود: نردبان ۳۲ متری برای آتش‌نشانی رشت خریداری می‌شود.

شیرزاد گفت: با توجه به اهمیت آموزش در راستای پیشگیری از حوادث جبران‌ناپذیر، متاسفانه تاکنون همایشی در استان مبنی بر پیشگیری از حوادث و حریق برگزار نشده است در حالیکه روزبه‌روز با افزایش وقوع حوادث و حریق مواجه هستیم.

او با اشاره به وضعیت بازار بزرگ رشت بیان کرد: بازار بزرگ رشت ایمنی لازم را ندارد در حالیکه ایمنی بازار هم از لحاظ اجتماعی و هم از لحاظ اقتصادی بسیار مهم است لذا مسئولین باید جدی بگیرند و اقدامات و حمایت‌های لازم را در راستای ایمن‌سازی بازار بزرگ رشت انجام دهند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: روز گذشته به دلیل اهمیت موضوع از تمام ایستگاه‌های ۱۲ گانه آتش‌نشانی شهر رشت نیروهای عملیاتی و افسران ارشد حضور داشتند که جا دارد از زحمت همه عزیزان تشکر و قدردانی کنیم.

شیرزاد اضافه کرد: هلی‌کوپتر آب‌پاش یکی از نیازهای ضروری آتش‌نشانی است که متاسفانه آتش‌نشانان گیلانی از این امکان محروم هستند با توجه به اینکه شهرداری رشت از منابع محدودی برخوردار است، نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی در این زمینه می‌توانند سهم بیشتری داشته باشند.

او گفت: با توجه به جان‌فشانی آتش‌نشانان بزرگوار مبلغ ۲۰۰ هزار تومان پاداش برای همه این عزیزان از سوی شورا و شهرداری رشت جهت ایجاد انگیزه در نظر گرفته شده است، همچنین برای آتش‌نشانانی که خارج از روز کاری خود برای مهار آتش در عملیات‌ها حضور یافتند نیز مبلغ ۵۰۰ هزار تومان پاداش در نظر گرفته می‌شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه پرداخت یکسان حقوق کارکنان شهرداری باید جدی گرفته شود، گفت: همکاران بزرگوار در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در اختصاص بودجه نگاه و حمایت ویژه‌تری به آتش‌نشانی داشته باشند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz