پاداش پایان خدمت بازنشستگان ۷ برابر حداقل حقوق شد

واحد پول ایران تومان می‌شودرشت رویایی- عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: با مصوبه جدید کمیسیون تلفیق مجلس، پاداش پایان خدمت بازنشستگان کشوری تا سقف ۷ برابر حداقل حقوق و مزایا تعیین شد.

 

به گزارش تسنیم، جبار کوچکی‌نژاد مطرح کرد: نمایندگان و اعضای کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ طی جلسه‌ای که برگزار شد سقف پرداخت پاداش پایان خدمت برای بازنشستگان را تا ۷ برابر حداقل حقوق و مزایا تعیین کردند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ اضافه کرد: با این تصمیم اعضای کمیسیون تلفیق، دیگر شاهد پرداخت پاداش‌های بالاتر از میزان ۳۰۰ میلیون تومان نیستیم و هرگونه پرداخت پاداش برای کسانی که حقوق‌های به مراتب بالاتری دارند تحت هیچ شرایطی از این میزان تعیین شده فراتر نمی‌رود.

کوچکی‌نژاد مطرح کرد: به طور مثال فردی که حداقل تا ۱۰ میلیون تومان حقوق و مزایای دریافتی داشته باشد در زمان بازنشستگی خود تنها مبلغ ۷۰ میلیون تومان پاداش پایان خدمت دریافت می‌کند بنابراین دیگر مانند گذشته شاهد اعداد و ارقام بسیار بالایی که تا الان مرسوم بوده نیستیم.

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: دولت همچنین تصمیم به افزایش ۱۰ درصدی حقوق شاغلان و بازنشستگان کشوری گرفته و مجلس نیز برای جلوگیری از تضییع حقوق بین افراد مختلف جامعه در مورد نحوه محاسبه و پرداخت این مقدار تعیین شده تصمیمات جداگانه‌ای را اتخاذ کرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: با تصویب اعضای کمیسیون قرار شد افرادی که بالای ۵ میلیون تومان حقوق و مزایا دریافت می‌کنند به حقوقشان مبلغی اضافه نشود در مقابل برای حقوق‌های زیر ۵ میلیون تومان افزایش ۱۸ درصدی در نظر گرفته شد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ مطرح کرد: همچنین مقرر شده افرادی که تا سقف ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند از پرداخت مالیات معاف شوند و مالیات کسانی که حقوق بالاتری دارند نیز به‌طور پلکانی بین ۱۰ تا ۳۵ درصد تعیین شده است.

کوچکی نژاد در مورد یارانه های پرداختی هم گفت: دولت در لایحه خود درخواست صدور مجوز جهت حذف ۳۳ میلیون نفر از دریافت یارانه های نقدی را داشت و از آن سو نیز درصدد بود با افزایش حامل های انرژی ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیون تومان از این طریق کسب درآمد کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: اعضای کمیسیون تلفیق با طرح افزایش قیمت سوخت و حامل‌های انرژی مخالفت کردند و در مقابل برای حذف بخشی از یارانه بگیران، مانند سال قبل حکمی را در جهت حذف تعدادی از مشمولان دریافت یارانه‌های نقدی صادر کرده است.

او در مورد نحوه حذف این تعداد از افراد گفت: دولت در مورد نحوه شناسایی دهک‌های بالا و کسانی که جزء پردرآمدهای جامعه محسوب می‌شوند و نیاز به دریافت یارانه‌های نقدی ندارند باید تصمیم‌گیری کرده و باید با تدوین آئین نامه نسبت به حذف یارانه نقدی این دهک‌ها اقدام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *