٢٠ فوت هولناک ورزش ایران (گزارش ویژه)

رشت رویایی- در تاریخ فوتبال و سایر ورزش‌های کشورمان مردانی بودند که در سن پایین و به علت حادثه‌های مختلف به رحمت خدا رفته و مرگشان در جامعه ورزش باورنکردنی و هولناک بود.

به گزارش ورزش سه، مرگ خارج از وقت این افراد در زمان خود ولوله‌ای عجیب در جامعه ورزش به پا کرد.

۱-احمد خطیبی: فوتبالیست اولین تیم ملی که در سال ۱۳۲۰ به افغانستان رفت در سال ۱۳۲۲ به علت بیماری در سن ۲۹ سالگی درگذشت.

۲-محسن آزاد: فوتبالیست تیم ملی در بازیهای آسیایی ۱۹۵۱ دهلی نو ۱۰ سال بعد در سال ۱۳۳۹ و زمانی که ۳۷ سال داشت به علت تصادف رانندگی درگذشت.

۳-حسن کردستانی: فوتبالیست ارتشی که در سن ۴۰ و زمانی که سر پست خود در ژاندارمری بود به علت تیراندازی و جنون آنی یک سرباز وظیفه در سال ۱۳۴۳ درگذشت.

۴-غلامرضا تختی: در دیماه ۴۶ و زمانی که تنها ۳۷ سال داشت به علتی مرموز و ناشناخته درگذشت، تختی قهرمان به نام کشتی ایران وجهان بود.

۵-جهانبخت توفیق: اولین مرد طلایی تاریخ کشتی ایران در دنیا در سال ۱۳۴۹ و در زمانی که ۳۷ ساله بود در لندن درگذشت.

۶-کرمعلی نیرلو: زننده اولین گل فوتبال ایران در المپیک ۱۹۶۴ توکیو در سال ۵۴ و در ۴۲ سالگی به علت سرطان درگذشت.

۷-عبدالله ساعدی: فوتبالیست ملی واز قهرمانان المپیک ۱۹۶۴ توکیو در سال ۱۳۵۵ و در سقوط هواپیما در ۴۱ سالگی درگذشت.

۸-رسول حسینی: قهرمان ۵۷ کیلوی تیم ملی در مسابقات جهانی اسکوپیه در ۲۶ سالگی در سالن کشتی شهرستان ساری به علت برخورد میله به سرش کشته شد.

۹-مجید پاشامقدم: ستاره تیم ملی بسکتبال در آسیایی ۱۹۸۳ به علت برخورد توپ با سرش در تمرین تیم هما، زمانی که تنها ۲۷ سال داشت، درگذشت.

۱۰-مهدی رضایی مجد: بازیکن تیم ملی جوانان در سال‌های ۶۰ تا ۶۲ در سال ۶۳ به جبهه رفت وبعد از ۲ سال در سال ۶۵ ودر ۲۲ سالگی به درجه مقدس شهادت رسید.

۱۱-فریدون بهنام پور: کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی و صاحب عنوان قهرمانی آسیا در اوزان ۷۴ و ۸۲ کیلو در سال ۶۶ ودر یک سانحه رانندگی در کشور ترکیه درگذشت.

۱۲-حسین عسگری: کاپیتان وقت سایپا در زمان ۲ قهرمانی این تیم در دهه ۷۰ در سال ۷۵ ودر ۳۶ سالگی در حالی که هنوز فعال بود در ۳۶ سالگی درگذشت.

۱۳-سیروس قایقران: کاپیتان و هافبک سابق تیم ملی فوتبال که در سن ۳۷ سالگی و زمانی که تازه مربی شده بود در یک سانحه رانندگی در فروردین ۷۷ درگذشت.

۱۴-رضا حسن زاده: مدافع ملی‌پوش تبریزی که با سپاهان قهرمان لیگ و جام حذفی شد و سال ۸۵ در ۳۲ سالگی در سانحه رانندگی درگذشت.

۱۵-آیدین نیکخواه بهرامی: ستاره تیم ملی بسکتبال در اولین قهرمانی این تیم در آسیا و کسی که تور سبد را با کمک همبازیان برید و به یادگار نگه داشت در سال ۸۶ به علت تصادف رانندگی در جاده شمال درگذشت.

۱۶-فریبرز مرادی: مدافع سابق و ملی پوش تیم پرسپولیس سال ۸۷ زمانی که ۴۳ سال داشت دچار برق‌گرفتگی شد و از دنیای فانی به جهان باقی رفت.

۱۷-بابک معصومی: فوتسالیست تیم ملی واز قهرمانان به نام این ورزش در سال ۹۰ بعد از چند سال مقابله با سرطان مهلک در ۳۹ سالگی درگذشت.

۱۸-حسین معدنی: کاپیتان بااخلاق والیبال ایران در نیمه اول دهه ۸۰ و مربی آینده تیم ملی در سال ۹۳ به رحمت حضرت حق رفت، او در ۴۳ سالگی به رحمت خدارفت.

۱۹-هادی نوروزی: در مهرماه سال ۹۰ و در ۳۰ سالگی دار فانی را وداع گفت، عامل مرگ او بروز اشکال در عملکرد فیزیولوژیک قلب بود.

مهرداد اولادی

۲۰-مهرداد اولادی: فوتبالیستی که در ۳۰ سالگی و در حالی که بازیکن تیم ملوان بود روز ۳۱ فروردین ۹۵ به رحمت ایزدی پیوست.

 

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz