ویزیت رایگان مردان گیلانی

رشت رویایی- به مناسبت هفته سلامت مردان ، گیله‌مردها رایگان ویزیت می‌شوند

به مناسبت فرا رسیدن هفته ملی سلامت مردان (۷-۱ اسفند ماه ۹۴) تعدادی از پزشکان ارولوژیست و متخصصین سایر رشته‌های تخصصی ذی‌ربط استان در راستای ارتقاء سطح سلامت جامعه و آگاهی مردم از بیماری‌های خطیر خاموش و عوامل تهدیدکننده سلامت و ترویج فرهنگ سلامت نگر اقدام به ویزیت و مشاوره رایگان مراجعین مرد خواهند نمود.

زمان اجرای این طرح ۶ اسفندماه و مکان مراجعه بیماران مطب‌ها، درمانگاه‌ها، مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان‌های استان گیلان است.

هفته ملی سلامت مردان، اولین بار به پیشنهاد انجمن اورولوژی ایران در سال ۱۳۸۵ برگزار شد. در این هفته کل اورولوژیست‌های کشور در مطب‌ها، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها به معاینه رایگان مردان می‌پردازند. اورولوژیست زمینه را برای جلوگیری از بیماری‌های خطیر و بی‌علامتی که به مراحل پیشرفته با علائم خطرناک می‌رسند، فراهم می‌کنند.

این حرکت، کلید شروع یک حرکت بزرگ است، هدف انجمن اورولوژی از اقدام به این کار، بیماریابی بیماری‌های خاموشی است که به مردان و پسران مربوط می‌شود؛ مثل بیماری‌های مثانه، پروستات، تومورهای کلیه، بیضه نزول‌نکرده، ناتوانی جنسی و… این بیماری‌ها، خاموش هستند و متأسفانه آن‌گونه که به بیماری‌های قلبی و عروقی در جامعه پرداخته می‌شود، به آن‌ها پرداخته نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *