[su_frame align=”left”]نشست بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی مصوب سفر کاروان تدبیر و امید به گیلان - محمدعلی نجفی[/su_frame]

رشت رویایی- استاندار گیلان گفت: اعضای شورای شهر رشت نتوانستند رئیس انتخاب کنند و وقت قانونی آنها به پایان رسیده و شهر رشت بلاتکلیف مانده است.

به گزارش فارس، محمدعلی نجفی پیش از ظهر امروز در گردهمایی فرمانداران و بخشداران گیلان گفت: ساعت شش صبح امروز در سطح شهر رشت بازدیدی داشتیم و نیمی از شهر را آب گرفته و شهر رها شده است.

او با اشاره به عدم تفاهم اعضای شورای شهر رشت در انتخاب رئیس و هیأت رئیسه جدید، گفت: اعضای شورای شهر رشت نتوانستند در انتخاب هیأت رئیسه به جمع‌بندی برسند و وقت قانونی آنها به اتمام رسیده و شهر در بلاتکلیفی بسر می‌برد.

استاندار گیلان گفت: انتظار می‌رود وزارت کشور در این موارد تصمیم‌هایی را اتخاذ کند تا مردم از بلاتکلیفی خارج شوند.

او در ادامه به پروژه‌های افتتاحی هفته دولت در گیلان اشاره کرد و افزود: امسال هفته دولت تعداد یک‌هزار و ۱۸۷ پروژه با اعتبار یک‌هزار و ۴۲۳ میلیارد تومان در گیلان افتتاح شده است.

نجفی ۷۵۰ میلیارد تومان از پروژه‌های افتتاحی گیلان را مربوط به بخش‌خصوصی دانست و توضیح داد: تعداد پروژه‌های افتتاحی گیلان به قدری زیاد است که هنوز به تمام آنها نرسیده‌ایم و نیاز است هفته دولت «دو هفته» باشد.

او با اشاره به اینکه روز گذشته پروژه‌های مسکن گیلان افتتاح شد، خاطرنشان کرد: تاکنون ۸۲ درصد از مسکن مهر گیلان را تحویل متقاضیان داده‌ایم و تا پایان سال ۹۵ تمام مسکن مهر گیلان را تحویل می‌دهیم اما در برخی از پروژه‌ها مشکلاتی وجود دارد.

استاندار گیلان یادآور شد: در بحث مربوط به تورم و ستاد اقتصاد مقاومتی اقدام‌های بسیار بزرگی در گیلان انجام شده و حتی مخالفان منصف دولت نیز این موضوع را پذیرفته‌اند.

او با بیان اینکه تورم در دولت تدبیر و امید به ۹ درصد کاهش پیدا کرده است‌، گفت: امسال رشد اقتصادی چهار درصد را در کشور طی می‌کنیم و تا پایان سال جاری به پنج درصد می‌رسد.