[su_frame align=”left”]جلسه شورای شهر رشت - 9 اسفند 1394 - مجید رجبی ویسرودی[/su_frame]

رشت رویایی- در جلسه روز یکشنبه شورای شهر رشت که بخشی از آن به پاسخگویی شهردار به سوالات شورا اختصاص داشت، یک عضو شورا کارشناسی را که برای توضیح بیشتر و ارائه پاورپوینت، شهردار را همراهی می‌کرد، به اتهام مهارت، علم و دانش تحقیر کرد.

این عضو شورای شهر که عنوان «مهندس» را یدک می‌کشد، پیش از ارائه پاورپوینت مربوط به سیستم پرداخت حقوق کارکنان شهردار، آقای محمودی را به این دلیل که در نوشتن پایان‌نامه و همچنین ارائه پاورپوینت سرزنش کرد، چرا که به زعم او توانایی آن را دارد که شنوندگان را متقاعد کند!

جناب آقای مهندس که دانش‌اش درباره کلمه «تفریغ» و تفاوتش با «تفریق» در یکی از جلسات اخیر شورای شهر خبرساز شده بود، مدعی شد فردی که شهردار را همراهی می‌کند توانایی دارد که شنوندگان را به تحسین وا دارد. این‌که چرا باید دانش و علم یک فرد را به عنوان نقطه‌ضعف تلقی کند، سوالی است که آقای «مهندس» باید به آن پاسخ بدهد. کاش ایشان به این سؤال هم جواب بدهد که چرا متقاعد شدن احتمالی شنوندگان را اتفاقی ناگوار تلقی می‌کند.

سخنان و استدلال‌های این مهندس عضو شورا را در ادامه بخوانید:

رجبی خطاب به شخصی که همراه شهردار به صحن شورا آمده بود گفت: اسم شما چیست؟

شما فوق‌لیسانس جامعه‌شناسی هستید که قبلاً پایان‌نامه می‌نوشتید!

این سوال با اعتراض اعضا مبنی بر اینکه این موضوع بی‌ربط به جلسه است، همراه بود.

رجبی گفت: تخصص قبلی این آقا تهیه پایان‌نامه بوده است که این افراد پاورپوینت را به شکل حرفه‌ای انجام می‌دهند و در مجامع عمومی قابل دفاع و برای شنوندگان قابل تحسین است.

پاورپوینت پارک شهر را ایشان انجام داده‌اند. که مجدداً با اعتراض اعضای شورا به ویژه خانم شیرزاد همراه بود و خانم شیرزاد گفتند که وقت جلسه را نگیرید شهردار به شش سوال باید پاسخ بدهند.

رجبی گفت این چیزی است که شما به عنوان حامی اقشار ضعیف باید از شهردار بخواهید که حقوق کارکنان شهرداری و بیمه را به موقع پرداخت کنند.

به سیاق این دوستان، فیلم این دیالوگ در جلسه علنی شورا به عنوان «سند موجود است»!