وقتی شوره سر یک بیماری خطرناک است

شوره سر

رشت رویایی- شوره سر می‌تواند علائمی از یک بیماری خطرناک و مهم باشد بنابراین کسانی که شوره سر دارند نباید به خوددرمانی بپردازند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سید مهدی طبایی، متخصص پوست و مو گفت: شوره سر عارضه‌ای هست که تقریباً بین خانم‌ها و آقایان به شکل برابر مشاهده می‌شود.

او با بیان اینکه شوره سر به دو دسته شوره‌های خشک و چرب تقسیم‌بندی می‌شوند، گفت: شوره‌های چرب، شایع‌ترین شوره‌هایی هستند که افراد با آن مواجه‌اند و حاصل شرایط خاص پوست، چربی بیش از حد و قارچ‌ها است.

طبایی گفت: در صورت فراهم آمدن شرایط باعث ایجاد پوسته، تحریک، قرمزی و خارش در سر می‌شود که معمولاً با درمان‌های موضعی و خوراکی قابل کنترل هستند.

این متخصص پوست و مو بیان کرد: استفاده خودسرانه از داروهای درمانگر شوره سر موجب ایجاد عوارض در افراد می‌شود که باید درمان تحت نظر پزشک متخصص صورت بگیرد.

طبایی توضیح داد: شوره سر می‌تواند علائمی از یک بیماری خطرناک و مهم باشد، بنابراین کسانی که شوره سر دارند نباید به خود درمانی بپردازند زیرا ممکن است بیماری اصلی و مهمی که موجب ایجاد آن شده به موقع تشخیص داده نشود و زمان طلایی برای درمان بیماری خاص از دست برود که البته این بیماری‌ها نادر هستند، اما عوارض ناشی از آن جبران‌ناپذیر است.

او افزود: توصیه می‌شود در درمان‌های پوست و مو بیماران خودسرانه اقدام نکنند و به افراد غیرمتخصص مراجعه ننمایند و حتماً یک مشاوره تخصصی در این زمینه داشته باشند.

این متخصص پوست و مو گفت: استفاده از شامپوهای درمانگر شوره سر می‌تواند در حالت خفیف کمک‌کننده باشد اما در حالت پیشرفته شامپوها قادر به کنترل آن نیستند و باید حتماً از درمان مناسب استفاده شود.

طبایی ادامه داد: استفاده از شامپو نامناسب در افراد موجب تشدید حالت خشکی پوست می‌شوند و می‌توانند موجب تشدید شوره در سر شوند.

او افزود: کسانی که با این مشکل مواجه هستند باید حداقل یکبار برای بررسی تخصصی اقدام نمایند که گاه با درمان به موقع و تشخیص درست می‌توانند به درمان آن اقدام و از تشخیص اشتباه در حالات جدی اجتناب کنند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz