رشت رویایی- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با بیان اینکه وزش باد شدید به شبکه توزیع برق استان خساراتی وارد کرد گفت: میزان خسارات ناشی از وزش باد شدید شب گذشته به شبکه توزیع برق گیلان در حال بررسی و جمع‌بندی است.

به گزارش تسنیم، جمشید طالبی با اشاره به اینکه شب گذشته وزش باد شدید در گیلان خساراتی موردی به شبکه توزیع برق استان وارد کرده است گفت: شب گذشته استان گیلان شاهد وزش باد بسیار شدیدی در برخی از مناطق استان بود.

او با تاکید بر اینکه وزش شدید باد مشکلاتی را در حوزه شبکه برق شهرستان‌های آستارا، تالش و صومعه سرا پدید آورد گفت: قسمت عمده‌ای از روستاهای شهرستان‌های مذکور به‌دلیل وزش این باد شب گذشته با خاموشی مواجه بودند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با اشاره به اینکه شب گذشته در شهر رشت به‌دلیل وزش شدید باد با خاموشی‌های موردی مواجه بودیم گفت: عمده خاموشی‌های مذکور در بخش سنگر و امور دو رشت بوده است.

طالبی دلیل عمده خاموشی‌‌های شب گذشته در مناطق مختلف گیلان را به‌دلیل وزش شدید باد و سقوط شاخه درختان بر شبکه برق عنوان کرد و گفت: در حال حاضر تمامی خاموشی‌های ناشی از وزش باد در حوزه فشار متوسط شبکه توزیع برق استان گیلان برطرف شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با بیان اینکه خاموشی‌های موردی ناشی از پارگی سیم‌ها در معابر و کوچه‌ها از سوی اکیپ‌های عملیاتی در حال برطرف شدن است اضافه کرد: خسارات ناشی از وزش باد شدید شب گذشته به شبکه توزیع برق استان گیلان در حال بررسی و جمع‌بندی است.

او با اشاره به اینکه طبق هشدار هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید در گیلان تمامی اکیپ‌های عملیاتی شبکه توزیع برق گیلان شب گذشته به حالت آماده باش بودند گفت: با اقدامات به‌موقع و تلاش ویژه اکیپ‌های عملیاتی توزیع برق گیلان خاموشی‌های ناشی از وزش باد در استان گیلان برطرف شد.