سفیر ایران در ارمنستان:
ورود گردشگران از ارمنستان به گیلان گسترش می‌یابد

کاظم سجادی

رشت رویایی- سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور ارمنستان گفت:گسترش ورود گردشگر از ارمنستان به گیلان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش تسنیم، سید کاظم سجادی صبح امروز در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به تعاملات خوب و گسترده گیلان با کشور ارمنستان گفت: اشتیاق و تعاملات بسزای گیلان در حوزه‌های مختلف، ارمنستان را به برقراری رابطه بیشتر با گیلان مشتاق می‌کند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور ارمنستان با اشاره به تعاملات گسترده گیلان با آستاراخان افزود: در چند سال اخیر همکاری‌های خوب و قابل توجه گیلان با آستاراخان پیشرفت چشگیری داشته است.

سجادی با تاکید بر اینکه پیگیری‌های مستمر از سوی گیلان در جهت تعاملات با ارمنستان مثال زدنی است خاطرنشان کرد: گیلان امروزه در ارتباطات خارجی به وضعیت مطلوبی رسیده است.

او با بیان اینکه در ارتباط با حوزه‌های مختلف مابین گیلان و ارمنستان روز به روز شاهد فعالیت‌های جدید و تاثیرگذاری هستیم گفت: کابینه جدید ارمنستان متشکل از وزرای جدید فرصت‌های گسترده‌ای را به وجود می‌آورد.

سجادی با اشاره به استفاده از فرصت‌های کشورهای اوراسیا بیان کرد: استفاده از فرصت‌های ایجاد شده به‌واسطه اتحادیه اوراسیا ظرفیت‌ها را افزایش می‌دهد و گیلان به‌دلیل تعاملات مطلوب خود با ارمنستان می‌تواند از فرصت‌های ایجاد شده استفاده کند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور ارمنستان با بیان اینکه باید از فرصت‌های موجود و از ظرفیت‌های شهرهای تابعه در استان بهره برد بیان کرد: می‌توانیم ظرفیت‌ها و امکانات شهرستان رودبار را به سوی ارمنستان هدایت کنیم.

سجادی با اشاره به ظرفیت‌های گسترده کشاورزی، گردشگری و حوزه معدن در رودبار خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت‌های شهرهای گیلان موجب توسعه در استان و تعاملات بیشتر با ارمنستان می‌شود.

او گیلان را برترین استان کشور در تعاملات با کشور ارمنستان دانست و گفت: خراسان رضوی بعد از گیلان دومین استان کشور در ایجاد تعاملات مطلوب با ارمنستان است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور ارمنستان استفاده از ظرفیت منطقه آزاد ارس را گامی مثبت دانست و افزود: گسترش ورود گردشگر از ارمنستان به گیلان در دستور کار است.

سجادی با تاکید بر اینکه هدایت سرمایه گذاران از ارمنستان به گیلان فضای مطلوبی را در حوزه سرمایه گذاری در استان پدید می‌آورد بیان کرد: می‌توانیم گیلان را به‌عنوان یک استان همراه و همگان با کشور ارمنستان نام ببریم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور ارمنستان با بیان اینکه ارمنستان روزانه ۲۸ پرواز هواپیمایی از کشور ایران دارد گفت: به‌طور هفتگی و روزانه پروازهای زیادی از ایران و از طریق آسمان گیلان به ارمنستان انجام می‌شود.

سجادی با تاکید بر اینکه پرواز هوایی از گیلان به ارمنستان باید پیش بینی شود افزود: باید از فرصت موجود در جهت تعاملات و ورود و خروج گردشگر به گیلان و ارمنستان استفاده کنیم.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz