رشت رویایی ـ سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان، از ورود موج جدید بارشی به استان و کاهش دما و بارندگی از فردا (چهارشنبه) خبر داد.

[su_frame align=”center”]ورود موج جدید بارشی به گیلان و کاهش دما [/su_frame]

مازیار غلامی به «ایرنا»‌گفت که نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده فعالیت جریانات جنوبی و وزش باد گرم (گاهی شدید) طی امروز تا بامداد چهارشنبه در منطقه است و به تدریج از فردا، موج بارشی جدیدی به منطقه نفوذ و به تناوب تا پایان هفته ضمن کاهش دما‌، سبب بارندگی و وزش باد(بعضی نقاط شدید) خواهد شد.

او افزود: بارش‌ها در ارتفاعات و دامنه‌ها به شکل برف و در برخی مناطق مستعد جلگه‌ای به صورت مخلوط برف و باران پیش بینی می‌شود.

غلامی آسمان امروز گیلان را کمی ابری تا نیمه ابری، بعضی نقاط وزش باد گرم (گاهی شدید)، گاهی افزایش ابر عنوان و برای فردا (چهارشنبه) نیز آسمان استان را کمی ابری تا نیمه ابری، به تدریج افزایش ابر، بارندگی و وزش باد (گاهی شدید)‌، ارتفاعـات و دامـنه‌ها بـارش بـرف پیش بینی کرد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان، بیشینه دمای استان در شبانه روز گذشته را با ۲۰ درجه مربوط به رودبار و کمینه دما را با سه درجه مربوط به لاهیجان ذکر کرد.

غلامی همچنین گفت کهبیشینه و کمینه دمای شهر رشت نیز در شبانه روز گذشته به ترتیب ۱۷ و پنج درجه ثبت شده است.