رشت رویایی- معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان از ورود چهار هزار و ۳۴۳ گردشگر خارجی به استان از طریق مرز آستارا از بیست و پنجم اسفندماه گذشته تا اول فروردین ماه جاری خبر داد.

[su_frame align=”left”]پایانه[/su_frame]

به گزارش ایرنا فریبرز مرادی افزود: این گردشگران خارجی از کشورهای آسیای میانه و به طور عمده جمهوری آذربایجان، از طریق زمینی از مرز آستارا تردد کرده‌اند.

وی اظهار کرد: همچنین طی مدت یاد شده، پنج هزار و ۱۱۳ گردشگر خارجی از استان از طریق مرز آستارا خارج شده‌اند.

معاون حمل‌ونقل اداره کل حمل‌ونقل و پایانه‌های گیلان به ورودی مسافران ایرانی خارج از کشور از طریق این مرز به استان نیز اشاره و تصریح کرد: از بیست و پنجم اسفندماه گذشته تا اول فروردین ماه جاری، ۳۵۰ نفر از این شهر مرزی وارد استان شده‌اند.

وی تردد تعداد کل مسافران را از مرز آستارا از بیست و پنجم اسفندماه گذشته تا اول فروردین ماه جاری ۱۲ هزار و ۸۰۶ نفر عنوان و بیان کرد: تعدادی از این مسافران و گردشگران اعم از ایرانی و خارجی به‌وسیله ۲۸ دستگاه اتوبوس از طریق این مرز زمینی به استان تردد داشته‌اند.

مرادی همچنین تعداد دستگاه‌های اتوبوس ورودی حامل مسافران ایرانی به کشور را از طریق مرز آستارا از بیست و پنجم اسفندماه گذشته تا اول فروردین ماه جاری، هفت دستگاه و تعداد اتوبوس‌های ورودی حامل مسافران خراجی را در همین مدت، سه دستگاه اتوبوس عنوان کرد.