سردار سلیمانی در رشت:
وجود هشت هزار شهید در گیلان، حیرت‌انگیز است

رشت رویایی- فرمانده نیروی قدس سپاه، دفاع مقدس را گنج بی‌همتایی دانست و گفت: این گنج باید کاوش شده و به جامعه معرفی شود، جای شهدای ما پر است و رزمندگان بسیاری آماده شهادت هستند که نمونه آن شهدای مدافع حرم است.

اختتامیه اولین کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان - قاسم سلیمانی

سردار قاسم سلیمانی در اجلاسیه هشت هزار قهرمان نخستین کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان در میدان شهدای ذهاب این شهر با درود به ارواح شهدای انقلاب و دفاع مقدس و گیلان اظهار کرد: گیلان استان نمونه و شهیدپرور و مورد خاص الهی است.

وی با تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع)، افزود: خداوند به همه ما توفیق دهد تا از شیعیان این بزرگوار باشیم.

فرمانده نیروی قدس سپاه جلسه مذکور را کم‌نظیر خواند و ادامه داد: کنگره‌های زیادی دیدم، اما از این کنگره بوی عطر شهدا استشمام می‌شود و اداره جلسه توسط یادگاران شهید فضای جلسه را عطرآگین کرد.

او گیلان را بهشت الهی در ایران اسلامی خواند و تصریح کرد: گیلان قابلیت‌های زیادی دارد و مراجع بزرگی را در دامن خود پرورش داده و به عالم اسلام هدیه کرده و تمام ایران به تماشای قامت گیلان می‌نشینند و افتخار ایران است.

سردار سلیمانی وجود هشت هزار شهید گیلان را حیرت‌انگیز خواند و اضافه کرد: وجود ۳۰ هزار ایثارگر و آزاده انسان را متحیر می‌کند و گیلان به تنهایی به اندازه چند استان در کشور ادای حق کرده است.

وی خود را خدمتگزار نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: دست تمام دست‌اندرکاران ارزشمند شهدا را که ایفای نقش کردند، می‌بوسم و اقدام شایسته و اجلاس مذکور بالنده و در شأن شهداست.

فرمانده نیروی قدس سپاه تمام بحث خود را به دوران دفاع مقدس اختصاص داد و گفت: پس از گذشت ۲۰ سال هنوز متأثر از آن دوران است.

او دفاع مقدس را گنج بی‌همتایی دانست و یادآور شد: این گنج باید کاوش شده و به جامعه معرفی شود، جای شهدا ما پر است و رزمندگان بسیاری آماده شهادت هستند و نمونه آن شهدای مدافع حرم است.

سلیمانی با ادامه داد: در این جلسه به سه نکته اشاره می‌کنم، ابتدا باب معرفتی شهید و شهادت، نکته دوم هدف شهدا و نکته سوم حالت‌ها و سلوک شهداست.

وی با اشاره به اینکه تا کسی شهید نباشد شهید نمی‌شود، گفت: شرط شهید شدن، شهید بودن است و تمام شهدا قبل از اینکه شهید شوند، شهید بودند همان‌گونه که شرط عالم شدن، علم‌آموزی است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه شهید حجاب‌های ظالمانه را پشت سر می‌گذارد و به جایگاه ضیافت الهی نائل می‌شود، اظهار کرد: یکی از مقام‌های مهم رسیدن به شهادت، مقام هجرت است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه شهید مدافع حرم «عطری» از وابستگی و دلبستگی به دخترش زهرا برید و به طرف تکلیف حرکت کرد، یادآور شد: شهدا هجرت از خود، هجرت از مال، دلبستگی و زیبایی‌ها را به حد کمال به انجام رساندند.

سردار سلیمانی مرتبه دوم را جهاد در راه خدا و ایستادگی و پایداری در این راه دانست و افزود: شهدای حرم باهوش هستند و باید قدر پدران و مادران شهدا را بدانیم، آنها منشأ کرامت و رحمت الهی هستند.

وی دفاع از نظام اسلامی را مساوی با دفاع از اسلام خواند و خاطرنشان کرد: امام راحل حفظ نظام را واجب‌تر از نماز دانستند و این هدف بزرگ بود و جمهوری اسلامی با هیچ نظامی قابل مقایسه نیست.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz