شهردار رشت در بازدید از دو تیم فوتسال بانوان پیش از داربی گیلان:
وجود دو تیم فوتسال بانوان در رشت نشان از نگاه متفاوت به حوزه ورزش بانوان دارد

رشت رویایی- شهردار رشت، دو عضو بانوی شورای اسلامی شهر رشت و مدیر سازمان عمران و بازآفرینی صبح امروز پیش از دربی فوتسال بانوان تیم‌های «شهرداری رشت» و «می‌رشت» با اعضای این دوتیم در سالن آتش‌نشانی دیدار کرد.

شهردار رشت در بازدید از  دو تیم فوتسال بانوان پیش از داربی گیلان

به گزارش رشت رویایی، دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم ضمن شنیدن درد دل‌های اعضای کادر فنی این دو تیم، گفت: با پیگیری‌هایی که اعضای بانوی شورای شهر در ارتباط با حمایت از ورزش بانوان داشتند و همچنین اعتقادی که به ارتباط ورزش با حوزه برندسازی داریم، سعی خواهد شد موانع موجود برداشته شود.

شهردار رشت با تاکید بر ورزش قهرمانی، افزود: ورزش قهرمانی باید از محلات پیگیری شود. نتایج حاصل از این حمایت‌ها در حوزه ورزش و همچنین در ارتقای نگاه عمومی بانوان به ورزش مؤثر است و دستاوردهای کلی برای شهر خواهد داشت.

ثابت‌قدم همچنین گفت: وجود دو تیم فوتسال بانوان در یک شهر خود جای تعجب دارد و نشان از نگاه متفاوت به حوزه ورزش بانوان دارد.

شهردار به نبود برنامه منسجم در حوزه ورزش بانوان به تفکیک محلات اشاره کرد و گفت: برنامه ورزش در محلات باید با کمک تیم‌های ورزشی اتفاق بیفتد و در جهت افزایش علاقه‌مندی بانوان به ورزش در محلات استفاده شود.

شهردار رشت در بازدید از  دو تیم فوتسال بانوان پیش از داربی گیلان

او هدف از حمایت تیم‌های ورزشی بانوان را استفاده از ظرفیت آنها در ارتقای ورزش در محلات دانست و گفت: موضوعات ورزشی، محله‌های موردنظر، مکان‌ها و فضاهای ورزشی و همچنین ورزش همگانی به صورت برنامه مدون باید وجود داشته باشد تا ورزش بانوان در محلات رویکرد عملی پیدا کند.

شهردار رشت در ادامه گفت: استفاده از ظرفیت بانوان در ورزش، نتایج اقتصادی آن در حوزه سلامت، تکریم خانواده و افزایش سرمایه اجتماعی را در بر خواهد داشت.

ثابت‌قدم نگاه به ورزش را به واسطه مباحثی که در کشور وجود دارد قشری و صنفی عنوان کرد و گفت: بانوان شهر نباید با ورزشکاران حرفه‌ای شهر خود بی‌ارتباط باشند و باید حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها دیده شود.

او همچنین گفت: تیم‌های ورزشی تنها به حمایت مالی نیاز ندارند بلکه حمایت‌های روانی هم نیازدارند. باید از خانواده‌های ورزشکاران و همچنین شهروندان خواسته شود تا برای حمایت روانی در ورزشگاه حضور یابند و این خود کمک می‌کند تا شهروندان در شهر بدانند که چه اتفاقاتی دارد رخ می‌دهد.

ثابت‌قدم با اشاره به اینکه وقتی مسئله معلوم نیست درکی هم وجود ندارد، افزود: وقتی از این تیم‌ها حمایت نشود نتیجه‌ای مانند تیم بانوان ملوان برای آنها اتفاق خواهد افتاد. ما باید برای ملموس کردن تلاش بانوان در ورزش تلاش کنیم و با تبلیغات در بیلبوردهای شهر و اطلاع‌رسانی صحیح سعی کنیم تا زحمات آنها دیده شود.

او به ورود ورزشکاران در برنامه‌های مناطق در سرای محلات تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت بانوان در توسعه ورزش‌های همگانی استفاده شود و به سمت ورزش‌های خانواده‌محور مثل کوهنوردی، ورزش‌های همگانی در بافت بازآفرینی و پیاده‌راه فرهنگی سوق داده شود.

ثابت‌قدم در پایان گفت: میانگین سنی جمعیت گیلان خصوصاً رشت بالا است و کهن‌سالی قریب‌الوقوع است و نیروی پیشگیرانه از نظر روحی و جسمی نیاز به ارتقای کیفیت ورزش دارد.

شهردار رشت در بازدید از  دو تیم فوتسال بانوان پیش از داربی گیلان

فاطمه شیرزاد در دیدار با دو تیم فوتسال بانوان رشت گفت: از زمان بازآفرینی و ایجاد پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت که با محوریت توسعه سلامت برای شهروندان و برندسازی شهر رشت ایجاد شده، در راستای توسعه و تحول شهر رشت و همچنین حمایت از ورزش بانوان شهر اقدامات خوبی انجام شده است.

این عضو شورا با اشاره با اینکه در چند وقت گذشته با حضور شهردار و شورای محترم پیشرفت و توسعه در حوزه شهری سرعت بیشتری گرفته است،گفت: بنده به عنوان یک عضو خانم شورای اسلامی شهر رشت از بدو ورود سعی کرده‌ام که از تحول و توسعه شهر حمایت کنم.

فاطمه شیرزاد همچنین گفت: شهر و شهروند سالم باید مورد توجه همه مسئولین در استان قرار گیرد و خوشبختانه رویکرد مدیریت شهری و شورا در شهررشت بر این موضوع تاکید واین مهم آرزوی همه ماست.

عضو کمیسیون بهداشت شورای اسلامی گفت: نگاه من و دیگر اعضا و همچنین شهردار تقویت و توسعه ورزش خصوصاً در محلات و حمایت از ورزشکاران است و اقدامات خوبی را در این مدت شاهد بودیم.

او در پایان گفت: ما دوست نداریم تیم بانوان شهر رشت مانند تیم ملوان تعطیل شود و این موضوع شایسته شهر رشت نیست و اینکه مسئولین از تیم ملوان حمایت نکردند خود جای تعجب دارد. و خوشبختانه رویکرد مدیریت شهری حمایت از ورزش است.

شهردار رشت در بازدید از  دو تیم فوتسال بانوان پیش از داربی گیلان

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz