رشت رویایی – رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از واگذاری سه هزار جلد اسناد املاک بنیاد علوی در شهرستان‌های رودسر و املش واقع در شرق استان گیلان تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمد سعیدی‌کیا یکشنبه شب در مراسم اهداء و واگذاری رایگان ۵۰۰ فقره اسناد املاک بنیاد علوی در راستای الطاف رهبر معظم انقلاب در روستای قاسم آباد علیا بخش چابکسر شهرستان رودسر واقع در شرق استان گیلان، اظهار کرد: مجموع حجم مساحت املاک واگذار شده در روستای قاسم آباد، ۱۳۲ هزار مترمربع و ارزش تقریبی آن، ۱۴۰ میلیارد ریال است.

[su_frame align=”center”]واگذاری رایگان 500 فقره اسناد املاک بنیاد علوی - محمد سعیدی‌کیا[/su_frame]

چابکسر از توابع شهرستان رودسر، در یکصد کیلومتری شرق مرکز استان گیلان قرار دارد.

سعیدی کیا در ادامه سخنان خود، با تاکید بر این مطلب که مردم باید در امر سرمایه گذاری در امور مختلف مشارکت کنند، افزود: این بنیاد در این زمینه از هیچ تلاشی در جهت حمایت همه جانبه از مردم مضایقه نخواهد کرد.

وی همچنین از امضای تفاهمنامه مشترک در سه استان شمالی کشور بین استانداری‌ها، بنیاد مستضعفان و سازمان شیلات به منظور سرمایه گذاری در بخش ماهیان خاویاری و پرورش ماهی در قفس خبر داد.

سعیدی کیا با بیان اینکه در آغاز، کار اجرای این طرح را در قالب پنج واحد شروع خواهیم کرد، اظهار کرد: این آمادگی و بستر وجود دارد که هر چه تعداد واحد که نیاز باشد، افزایش دهیم.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با تاکید بر این مطلب که ما می‌خواهیم پول‌های بانک را در جهت توفیق و تأمین معیشت مردم خرج کنیم، بیان کرد: در خصوص سرمایه گذاری در بخش آبزی پروری ما تا ظرفیت ۲۰ تن، ۱۰ میلیارد ریال وام پرداخت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: توقع ما این است که مردم وارد میدان شوند و در این عرصه‌ها و طرح‌ها مشارکت کنند.

سعیدی کیا سرمایه گذاری در واحدهای کوچک و خرد را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: هر کسی که بتواند طرحی ارائه دهد، ما از طریق بانک به او تسهیلات پرداخت می‌کنیم و برای سال جاری، پرداخت ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات را در دستور کار داریم.

وی در مورد کارخانه سیمان دیلمان هم گفت: وظیفه ما این نیست که راه بسازیم، ما باید کارخانه بسازیم و برای ترمیم جاده شوک – زیاز ۱۹ هزار تن سیمان داده‌ایم و سه هزار تن دیگر هم خواهیم داد.

سعیدی کیا از اعطای تسهیلات در طرح توسعه و فرآوری فندق نیز خبر داد و گفت: این بنیاد ۳۰ میلیارد ریال در این زمینه وام اعطا می‌کند و مصلحت را در این می‌بینیم که مردم خودشان صاحب کار شده و از دسترنج خود منتفع و بهره مند شوند.

شهریورماه سال گذشته نیز ۸۰۰ فقره اسناد املاک بنیاد علوی در راستای الطاف رهبر معظم انقلاب در روستای بازنشین بخش رحیم آباد شهرستان رودسر به صورت رایگان، به مردم اهدا شده بود.