دندان خیلی‌ها برای بالاکشیدن زمین الکتریک تیز شده است

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی

رشت رویایی- جعفرزاده‌ایمن‌آبادی به ابهامات در واگذاری کارخانه رشت الکتریک واکنش نشان داد و گفت: کارخانه الکتریک رشت بالغ بر دو دهه در راستای اصل ۴۴ واگذار شد و همه ما تصور این را داشتیم که این کارخانه با واگذاری به بخش خصوصی ارتقای سطح پیدا می‌کند و توانمند تر می‌شود.

این نماینده مجلس گفت: متاسفانه ظاهرا در یک زد و بند اقتصادی و سیاسی در سال ۸۲ توسط خانواده‌های برخی مقامات در آن زمان این کارخانه که حرف اول را در خاورمیانه می‌زده و با نمونه‌های خارجی رقابت می‌کرد و همیشه پیروز میدان بوده است خریداری شده و متاسفانه تعطیل شد.

جعفرزاده همچنین گفت: متاسفانه ماشین‌الات این کارخانه در همان سال فروخته‌ شد و اکنون یک زمین سوخته بر جای مانده است. هردفعه هم که پیگیری میکردیم با این پاسخ که ما یک صنعت جایگزین را در آن جا ایجاد خواهیم کرد مواجه شدیم.

این نماینده گفت: اکنون اخبار واصله حکایت از این دارد که دارند زمین کارخانه را واگذار می‌کنند و به دنبال برج‌سازی و مجتمع مسکونی هستند که در هر صورتی به جز  راه اندازی صنایع  در این زمین مردم اجازه انجام چنین کاری را نخواهند داد. زمین الکتریک در جای خوبی واقع شده است و این مرغوب بودن با توجه به توسعه شهری و افزایش شهرسازی دندان خیلی‌ها را برای بالاکشیدن این زمین تیز کرده است.

او ادامه داد: ما نیز اعلاام کرده ایم کارگروه حفظ اموال بیت‌المال و دستگاه های غذایی و نظارتی ورودکنند و مانع هرگونه زد و بند و سواستفاده از این زمین شوند.
او تاکید کرد: این زمین باید برای حوزه صنعتی در جای همان کارخانه‌ای که در خاطرات ما به عنوان کارخانه رشت الکترونیک نقش بسته است ایفای نقش کند و یک صنعت پویاتر و فعال تری را جایگزین کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *