سرپرست سازمان حمل و نقل شهرداری رشت خبر داد:
وام ۲۰ میلیون تومانی ۱۰ ساله با سود ۱۶ درصد برای رانندگان تاکسی

رشت رویایی- سرپرست سازمان حمل‌ونقل و بار و مسافر شهرداری رشت از نصب دوربین‌های ثبت تخلف در پایانه‌های مسافربری و ایستگاه‌های تاکسی این شهر در سال ۹۵ خبر داد.

به گزارش فارس مرتضی شریفی بعدازظهر امروز در جریان بازدید از ایستگاه‌های تاکسی این شهر اظهار کرد: سال ۹۵ پایانه‌های مسافربری در شمال، غرب و شرق شهر رشت احداث می‌شود.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی سه پایانه مذکور به صورت عملی در چهار گوشه شهر رشت دارای پایانه مسافربری می‌شویم و این امر در تردد مسافران بسیار تأثیرگذار است.

سرپرست سازمان حملونقل و بار و مسافر شهرداری رشت به تأثیرگذاری اجتماعی این سازمان در جامعه اشاره کرد و افزود: افراد بسیار آسیب‌پذیر مخاطبان اصلی سازمان مذکور هستند.

شریفی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۱۶ درصد کمترین کمکی است که می‌توانیم به رانندگان تاکسی و مینی‌بوس انجام دهیم، تصریح کرد: پنج میلیون تومان مبلغ اسقاط خودروی از رده خارج شده است و راننده باید شش میلیون تومان آورده داشته باشد تا با ۳۱ میلیون تومان بتواند یک تاکسی دریافت کند.

وی مدت بازپرداخت تسهیلات خودروهای تاکسی و مینی‌بوس را ۱۰ سال خواند و بیان کرد: رانندگان تاکسی و مینی‌بوس پس از ۱۰ تا ۱۵ سال باید خودروی خود را اسقاط کنند و این وضعیت در حال تکرار است.

سرپرست سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری رشت به کاهش سرمایه رانندگان تاکسی و مینی‌بوس اشاره کرد و گفت: نیاز است به قشر رانندگان تاکسی و مینی‌بوس توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

شریفی با اشاره به هجوم وحشتناک مسافربرهای شخصی به شهر رشت، خاطر نشان کرد: نزدیکی شهرستان‌های مجاور به شهر رشت موجب شده روزانه ۱۲ تا ۱۶ هزار خودروی مسافربری شخصی در این شهر فعالیت کنند.

وی، ۸۰ تا ۹۰ درصد از مسافربرهای شخصی فعال در شهر رشت را غیر رشتی خواند و یادآور شد: فعالیت رانندگان مذکور درآمدی برای رانندگان تاکسی در شهر رشت باقی نمی‌گذارد و رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی با شرایط نامساعدی در حال فعالیت هستند.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و بار و مسافر شهرداری رشت از نصب دوربین‌های ثبت تخلف در پایانه‌ها و ایستگاه‌های تاکسی این شهر در سال ۹۵ خبر داد و اظهار کرد: با راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک شهر رشت تمام مسافربرهای شخصی داخل پایانه‌ها و ایستگاه‌های تاکسی با دوربین‌های ثبت تخلف کنترل می‌شوند.

شریفی با تأکید بر اینکه خودروهای شخصی اجازه فعالیت در ایستگاه‌های تاکسی در سال ۹۵ را ندارند، بیان کرد: نگاه ما خشکاندن ریشه مسافربرهای شخصی نیست و این خودروها می‌توانند در مسیر بین ایستگاه‌ها فعالیت داشته باشند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz