رشت رویایی ـ رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورشت اعلام کرد که پرونده ۶۵۰ واحد عرضه غذا ازسوی بازرس‌ها شناسایی و برای بازرسی اتاق اصناف ارسال شده است.

[su_frame align=”center”]واحدهای عرضه غذای بدون مجوز افزایش چشم‌گیری داشته است[/su_frame]

ناصر حسینی؛ رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورشت در واکنش به افرادی که در خیابان اقدام به فروش غذا می‌کنند، به «ایلنا» گفت: معضل بیکاری موجب شده است که هر کسی در خانه خود اقدام به طبخ غذا کند و با این توجیه که نان آور خانه است به فعالیت خود تحت هر شرایطی ادامه دهد.

او افزود: با توجه به رشد جمعیت به خصوص در کلان‌شهرها شاهد این هستیم که واحدهای عرضه غذا به صورت قارچ گونه رو به افزایش هستند. در تولید غذا بحث کیفیت مواد اولیه مطرح می‌شود که در بسیاری از موارد بهداشت در آن رعایت نمی‌شود.

حسینی در پاسخ به این سوال که اتحادیه چه تعداد عضو با پروانه بهداشت تایید شده دارد؟ گفت: ۹۴۴ عضو ثابت در اتحادیه وجود داردکه پروانه فعالیت دارند و اداره بهداشت آنها را تایید کرده است؛ همچنین ۲۸ بازرس هم در اتحادیه فعالیت می‌کنند.

به گفته‌ی او، حدود هزار واحد صنفی نیز بدون مجوز در حال فعالیت هستند. از این تعداد پرونده ۴۵۰ واحد برای اداره اماکن ارسال شده است و ۶۵۰ واحد نیز ازسوی بازرس‌ها شناسایی و برای بازرسی به اتاق اصناف ارسال شده است.